Портал в режимі тестування та наповнення
Звіт за 2019 рік
Опубліковано 27 вересня 2022 року о 15:17

ЗВІТ

начальника Головного управління Національної поліції в Одеській області про результати роботи у 2019 році

Основним критерієм оцінки ефективності діяльності підрозділів поліції залишається рівень довіри населення до зазначених правоохоронних органів, їх спроможність захистити права і свободи людини, інтереси суспільства і держави від протиправних посягань. Цей показник є визначальним у роботі поліції. Так, наприкінці 2019 року громадяни надали свою оцінку – рівень довіри до поліції склав 48 відсотків. Це непогано, але працювати однозначно є над чим.

Завдання поліції – не просто протидія злочинності чи охорона правопорядку. Основна ціль – це постійна взаємодія поліції з населенням та створення безпекового простору, в якому кожна людина почуватиметься захищеною. Реалізація цієї мети покладена в основу Плану основних заходів, як Національної поліції, так і ГУНП в Одеській області на 2019 рік.

У цьому контексті у територіальних відділах поліції обласного центру впроваджено мобільні групи з реагування на факти учинення домашнього насильства.

Загалом, упродовж 2019 року підрозділи поліції Одещини зареєстрували понад 12,5 тисяч заяв і повідомлень про вчинення домашнього насильства. З них більше 10,6 тисяч - надійшло від жінок та 39 безпосередньо від дітей.1. Домашнє насильство.jpg

Загалом поліцейськими області впродовж 2019 року складено майже 9 тис. адміністративних протоколів та розпочаті кримінальні провадження по 91 злочинові, пов’язаному з домашнім насильством.

Нині на профілактичному обліку підрозділів поліції ГУНП перебувають понад 5,6 тис. сімейних кривдників.

Крім того, на сьогоднішній день нами змінені підходи у роботі поліції під час проведення масових акцій, а саме активно впроваджено скандинавську модель забезпечення публічної безпеки.

2 копия.jpg

Зокрема, налагоджено постійну комунікацію з учасниками заходів шляхом активного залучення представників «Поліції діалогу».

Загалом у 2019 році поліцейські Одещини забезпечили правопорядок під час проведення понад 700 масових заходів за участю більш ніж 2,3 млн громадян.

Слід зауважити, що подекуди акції супроводжувалися грубими порушеннями публічної безпеки та нанесенням тілесних ушкоджень як учасникам заходів, так і поліцейським. Але поліція разом з іншими правоохоронними органами завжди діяла професійно та в рамках закону.

Взагалі, 2019 рік був насичений важливими для України суспільно-політичними подіями. Зокрема, поліція забезпечила правопорядок під час виборчої президентської кампанії та виборів народних депутатів України.

Одним із важливих показників діяльності поліції є оперативність реагування на повідомлення про вчинені злочини. Перший, базовий елемент системи реагування – служба «102».

Громадяни активно звертаються на «102» з різними проблемами. За останні 5 років кількість дзвінків збільшилася у 8 разів – до 800,3 тис., що також свідчить про зростання рівня довіри до поліції.

При цьому централізована і автоматизована система «102» готова до інтеграції у єдину екстрену службу «112» у разі її створення.

3. Служба 102.jpg

Законодавчою ініціативою Національної поліції є визначення місцезнаходження заявника на момент його звернення на «102», аби швидше надавати необхідну допомогу.

Також, продовжується робота над удосконаленням системи управління нарядами. Щодня диспетчери скеровують на виклики близько 490 нарядів патрульної поліції, слідчо-оперативних груп, поліції охорони, підрозділів особливого призначення та превенції.

Основна мета – забезпечити людям відчуття безпеки: поліцейський завжди поруч і у потрібний момент оперативно прийде на допомогу.

Покращено реагування на повідомлення про злочини та їх розкриття по «гарячих слідах» завдяки використанню систем відеонагляду та відеоаналітики.

На сьогоднішній день зазначена система нараховує майже 1941 відеокамеру, з них 1890 передають зображення безпосередньо до ситуаційного центру ГУНП.

Так, в Одеській області за допомогою відеоаналітики розкривається до 30% злочинів.

На сьогоднішній день Національною поліцією розроблено проект Закону України щодо внесення змін до ряду законів (про місцеве самоврядування, про Національну поліцію та нацбезпеку), аби отримати законодавче підґрунтя для створення комплексних систем моніторингу стану безпеки.

Завдяки вжитим заходам у 2019 році підрозділи поліції області забезпечили контроль над криміногенною ситуацією в регіоні.

Усього зареєстровано 22698 кримінальних правопорушень. При цьому, розкрито 8503 злочини. Слідчі повідомили про підозру 5542 особам у вчиненні ними протиправних діянь.

4а.jpg

Статистичні дані свідчать про досягнення певних результатів по протидії злочинності впродовж останніх трьох років. Починаючи з 2017 року спостерігається позитивна тенденція до їх суттєвого скорочення.5.всього.jpg

 

Визначальним є скорочення впродовж останніх трьох років кількості тяжких кримінальних правопорушень.

6.Тяжкі.jpg

61% від загальної кількості скоєних кримінальних правопорушень складають майнові злочини, в тому числі ті, що мають найбільший суспільний резонанс, а саме розбійні напади та пограбування. Порівняно з 2018 роком продовжується зменшення кількості облікованих злочинів зазначеної категорії.

12. розбої.jpg

9. грабежі.jpg

Менше зафіксовано незаконних заволодінь автотранспортом, дорожньо-транспортних пригод та крадіжок.

Відмічаються позитивні результати у розкритті особливо тяжких кримінальних правопорушень, умисних вбивств, злочинів, пов’язаних з нанесенням тяжких тілесних ушкоджень, у тому числі зі смертельними наслідками, грабежів та розбоїв.

Виклик для поліції у 2020 році – впровадження інституту кримінальних проступків, що розвантажить слідчих та дозволить підвищити якість розкриття і розслідування тяжких та особливо тяжких злочинів.

Головою Національної поліції затверджено відповідний План заходів, який до 1 липня має бути чітко виконаний.

Основні його вимоги:

перше – створити та укомплектувати відділи дізнання в головних управліннях. У їх територіальних підрозділах – призначити штатних дізнавачів;

друге – начальникам головних управлінь визначити поліцейських інших підрозділів, які розслідуватимуть кримінальні проступки, та направити їх на навчання до відповідних навчальних закладів;

третє – створити дізнавачам належні умови для їх роботи.

Ще одне пріоритетне завдання – це протидія організованій злочинності.

У 2019 році знешкоджено 17 організованих груп проти 12 у позаминулому. До їх складу входило 64 особи, яким інкримінується причетність до вчинення 137 злочинів.

Ураховуючи виклики організованого криміналітету, наприкінці 2019 року керівництвом Національної поліції прийнято рішення про виведення підрозділів стратегічних розслідувань з-під підпорядкування територіальних органів поліції (ГУНП в областях) та надання їм статусу міжрегіональних територіальних органів із конкретними завданнями: виявляти та припиняти діяльність організованих злочинних груп, розривати спайки між організованою злочинністю та бізнесом і політикою, а також притягувати до кримінальної відповідальності «злодіїв у законі».

Також Національною поліцією розроблено законодавчі ініціативи з метою припинення діяльності злочинних спільнот та їх учасників, а також притягнення «злодіїв у законі» до кримінальної відповідальності. Зазначені зміни в кримінальному законодавстві значно покращать результати роботи поліції щодо протидії організованій злочинності.

Надзвичайно важливі завдання виконували підрозділи поліції області і у сфері протидії незаконному обігу наркотиків.

Так, у 2019 році виявлений 1321 наркозлочин та припинено злочинну діяльність 2 організованих груп, причетних до незаконного обігу наркотиків.

Водночас, головні зусилля спрямовувалися на викриття збувачів наркотичних засобів та ліквідацію їх мережевих схем збуту, підрив матеріальної бази наркобізнесу.

Про ефективність цієї роботи свідчить вилучення (за фактом) поліцейськими Одещини із незаконного обігу майже 8 тонн 191 кг наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів, з яких 24,93 гр. кокаїну, 4 гр. героїну, 3 т. 25 кг. макової соломки, 1 кг. 72 гр. психотропних речовин, 25,3 тис. пігулок лікарських засобів, що містять психотропні речовини та сильнодіючі лікарські засоби, 12,1 тис. кущів рослин конопель, майже 1,4 тис. рослин снодійного маку та 148,38 гр. прекурсорів.

наркозлочини проценти копия.jpg

Останнє десятиліття супроводжується активним впровадженням новітніх технологій у всі сфери життєдіяльності людини. Тож наркозбувачі також використовують можливості цифрового світу.

Як результат – задокументовано 5 фактів розповсюдження наркотичних засобів з використанням можливостей всесвітньої мережі Інтернет (ст. 307 КК України). По 3 кримінальних провадженнях 8 особам повідомлено про підозру.

Ще одне завдання у 2020 році – закріпити позитивні результати у сфері протидії незаконному обігу наркотиків та звести до мінімуму розповсюдження наркоманії на вулицях кожного населеного пункту регіону.

Особливе місце у роботі поліції посідає захист прав дітей.

Головне завдання «ювеналів» – уберегти дітей від насильства і жорстокості, негативного психологічного впливу, суїцидальної поведінки та недопущення проявів агресії і жорстокості.

З цією метою у 2019 році Національна поліції реалізувала чимало заходів, зокрема:

прийнято Закон України про створення Єдиного реєстру так званих педофілів, а також посилено кримінальну відповідальність за секс з дітьми і передбачено термін ув’язнення – з 10 до 15 років, а в окремих випадках – навіть довічно;

впроваджено платформи комунікації ювенальної поліції та громади («Діти! Поліція! Безпека!», «Безпечна школа» тощо);

розроблено правову платформу протидії булінгу у дитячому середовищі.

14. злочини з неповнолітніми.jpg

Стосовно практичних заходів, безпосередньо реалізованих підрозділами поліції ГУНП щодо зниження криміналізації дитячого середовища, то у минулому році за невиконання обов’язків по вихованню дітей до адміністративної відповідальності притягнуто понад 3790 батьків, розпочато 10 кримінальних проваджень за фактами втягнення неповнолітніх у злочинну діяльність. 

У 2019 році на профілактичний облік поставлено 280 дітей, схильних до учинення правопорушень. Складено 1494 адміністративні протоколи відносно дітей, які скоїли адмінправопорушення.

У результаті вжитих заходів кількість злочинів, учинених неповнолітніми та за їх участю, зменшилася на 30,9% (з 469 до 324), а протиправних посягань відносно дітей – на 34,8% (з 297 до 135).

Цифровізація діяльності поліції.

Національною поліцією завершено розробку 8 інформаційних підсистем, серед яких «Службове завдання», «Паспорт на дільницю», «Терміновий заборонний припис стосовно кривдника», «Розслідування», «Протидія організованим групам та злочинним організаціям» та інші.

Реалізовано доступ поліцейських до інформаційних ресурсів ДМС, Держприкордонслужби, Інтерполу (міжнародний розшук), Моторнотранспортного бюро, Державної митної служби (єврономери), Державної виконавчої служби (обтяження). Перспективними проектами є інформаційна взаємодія з Пенсійним фондом та Державною судовою адміністрацією.

У рамках реалізації проекту «Держава у смартфоні» за допомогою планшету та мобільного додатку «Дія» запроваджено технологію перевірки електронного посвідчення водія та свідоцтва про реєстрацію автомобіля.

На часі – повноцінний запуск поліцейського мобільного додатку «My Pol», завдяки якому кожен громадянин зможе повідомити про правопорушення чи звернутися по допомогу.

У 2020 році Національною поліцією планується запровадити ще 9 інформаційних підсистем, у тому числі «Кабінет Дільничного офіцера поліції», «Електронна розшукова справа», «Електронний моніторинг», «Облік кривдників», «Custodу reсords». Головною метою цифровізації є трансформація звичного робочого поля поліцейського, а саме відхід від паперових бюрократичних форм роботи до сучасних електронних сервісів.

Однією із головних умов для ефективної роботи та досягнення позитивних результатів є оновлення матеріально-технічної бази поліції та поліпшення матеріального стану і побутово-житлових умов поліцейських. З метою підвищення мобільності оновлюється автопарк. Так, протягом 2019 року з Міністерства внутрішніх справ України було передано у користування підрозділам поліції Одещини 18 автомобілів. Крім цього, за рахунок міських і обласних бюджетів нами було придбано для потреб поліцейських 21 автомобіль з метою виконання покладених на них правоохоронних завдань і функцій.

автомобілі.jpg

Для посилення боєздатності підрозділів поліції Одещини Національною поліцією України було передано сучасні зразки озброєння, які відповідають стандартам НАТО. У зв’язку з чим батальйон поліції особливого призначення оснащено пістолетами-кулеметами МP-5. Упродовж 2020 року Національною поліцією України планується повністю переозброїти сучасними штурмовими та снайперськими гвинтівками підрозділ «КОРД».

Крім цього, починаючи з 2019 року Національна поліція України реалізує стратегічно важливе завдання – забезпечення поліцейських житлом на умовах пільгового фінансового лізингу. У рамках зазначених умов протягом минулого року працівникам поліції Одещини передано 43 квартири.

16. квартири.jpg

 ГУНП в Одеській області

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux