Портал в режимі тестування та наповнення
Звіт за 2018 рік
Опубліковано 27 вересня 2022 року о 15:02

 Дмитро Головін: «Індикатор ефективності роботи поліції – рівень довіри до неї людей»

Поліцейські Одещини підбили підсумки своєї роботи за 2018 рік. Вони свідчать про позитивні тенденції в діяльності підрозділів ГУНП.

«Завдяки оперативному реагуванню на заяви і повідомлення про злочини і правопорушення, якісному їх розгляду та негайному прийняттю процесуальних рішень, а також вжитим заходам превентивного характеру, у минулому році загальний рівень злочинності на території регіону знизився майже на 10%», - розповів начальник ГУНП в Одеській області Дмитро Головін.

Зокрема, спостерігається скорочення числа скоєних на території області тяжких (на 19,2%) та особливо тяжких (на 25,5%) кримінальних діянь. З них приблизно на 35% зменшилася кількість грабежів, розбоїв, квартирних крадіжок та незаконних заволодінь транспортними засобами, в середньому на 30% - вимагань та шахрайств, на 67,7% - зґвалтувань, на 5% - умисних вбивств.

Разом з цим, за підсумками 2018 року, у порівнянні з аналогічним періодом 2017-го, зросла питома вага особливо тяжких та тяжких злочинів, по яких особам повідомлено про підозру. Розкриті усі зареєстровані у звітному періоді факти зґвалтування, більше ніж 90% умисних убивств та тяжких тілесних ушкоджень (у тому числі, зі смертю потерпілих), удвічі зросла питома вага розкритих кримінальних правопорушень, пов’язаних з ДТП, у тому числі - зі смертельними наслідками.

«Одним з чи не найрезонансніших злочинів, які ми розкрили у минулому році, стало вбивство 29-річної жительки Малиновського району, - говорить Дмитро Головін. - Обезголовлене тіло жінки було виявлене в її квартирі наприкінці лютого, а вже на початку березня 24-річний чоловік, який скоїв цей мотороший злочин, був заарештований».

Не менш гучним виявився зухвалий озброєний напад на інкасаторів у центрі Одеси. Тоді поліцейськими було проведено масштабну спецоперацію з залученням значної кількості особового складу та технічних засобів. В результаті зловмисники, які з вогнепальної зброї поранили двох осіб, були затримані.

Позитивні тенденції спостерігаються і у кількості направлених до суду кримінальних проваджень.  У 2018 році слідчими ГУНП закінчено розслідування по 12361 злочину, що на 20,9% більше, ніж у 2017-му. В їх числі - кримінальні провадження відносно 12-ти організованих злочинних груп, серед яких - злочинна організація, група з ознаками бандитизму, етнічна злочинна група та група з корумпованими зв’язками. 49-ти учасникам цих груп інкримінується причетність до вчинення майже 150-ти злочинів. Всього за результатами розслідувань відшкодовано збитків на суму майже 34 мільйони гривень.

У звітному періоді активізовано діяльність поліції по протидії незаконному обігу зброї. Загалом підрозділами ГУНП вилучено більше трьохсот одиниць вогнепальної та майже 150 – холодної зброї, понад сотню гранат та тротилових шашок, більше 20-ти тисяч набоїв різного калібру та близько десяти кілограмів вибухівки.

В якості прикладу роботи у цьому напрямку можна навести вилучення арсеналу зброї у жителя Чорноморська. У своєму гаражі чоловік незаконно зберігав вогнепальну зброю (серед якої - снайперська гвинтівка, декілька автоматів і кулемет), гранати та майже півтори тисячі набоїв.

«Ще два арсенали вилучили в Біляївці, - розповідає керівник поліції регіону. - Під час обшуку в домоволодінні місцевого жителя було знайдено 9 протитанкових гранатометів, тротилові шашки, гранати та декілька сотень патронів, а два місяці потому в нежилому приватному будинку - три спортивних сумки зі зброєю, серед якої - гранатомет, автомат та більше півтисячі набоїв. Крім того, у Подільську нами було викрито чоловіка, який зібрав «колекцію» з холодної та вогнепальної зброї часів першої та другої світових воєн. Серед понад двадцяти вилучених «експонатів» були, у тому числі, кулемети й автомати».

У зв’язку з цим варто згадати подію, яка сталася у серпні минулого року неподалік від одеського залізничного вокзалу. Тоді, нехтуючи безпекою десятків одеситів та гостей міста, озброєний бойовою гранатою чоловік вирушив «мститися» своїй колишній дружині. Тільки завдяки злагодженим та професійним діям правоохоронців, які затримали зловмисника і вилучили у нього вибухонебезпечний предмет, непоправного вдалося уникнути.

Позитивна динаміка спостерігається у ще одному важливому напрямку роботи одеської поліції - протидії наркотизації суспільства. Про це, зокрема, свідчить зростання кількості викритих фактів збуту наркотиків (на 27,3%) та незаконної діяльності нарколабораторій (на 50%), а також притягнення майже 1000 осіб до кримінальної відповідальності за вчинення наркозлочинів. Крім того, у звітному періоді було перекрито три канали постачання наркотиків на територію області (міжнародний і два міжрегіональних) та вилучено з незаконного обігу близько трьох тонн наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів.

Як свідчить аналіз, позитивні зміни в оперативній обстановці на території області пов’язані, передусім, з належною організацією підрозділами ГУНП превентивної діяльності.

Саме завдяки профілактичним заходам у 2018 році кількість зареєстрованих злочинів, скоєних у громадських місцях, зменшилася майже на 60%. Близько половини з них були розкриті.

Зокрема, на підвищення ефективності попередження злочинів і їх розкриття вплинуло впровадження Головним управлінням сучасних систем відеоспостереження. На сьогоднішній день в цілому по області функціонують 1355 камер відеоспостереження, з яких 881 – безпосередньо в обласному центрі та 474 – в населених пунктах та на автошляхах регіону.

Також вдосконалено превентивні заходи по забезпеченню правопорядку та безпеки на автошляхах міжнародного та державного значення. З цією метою створені спеціалізовані групи реагування патрульної поліції, які патрулюють ділянки доріг та несуть службу на стаціонарних постах.

Крім того, у минулому році на державному рівні доопрацьовано проект туристичної поліції, створеної в Одесі ще у 2017-му. Про позитивні здобутки у її діяльності свідчить зниження загального рівня злочинності за курортний сезон 2018  року більше ніж на 60%.

Велася превентивна робота і на водних об’єктах регіону. Для її організації на базі ГУНП було створено спеціальну робочу групу, яка забезпечувала постійне патрулювання водних об’єктів та вживала заходи з протидії злочинності, забезпечення безпеки судноплавства, попередження надзвичайних подій, виявлення і припинення правопорушень у сфері охорони природного середовища.

«Серйозним надбанням поліції Одещини у 2018 році стало створення тактичних груп для роботи у специфічних умовах – у підземних спорудах і на водоймах, у тому числі, під водою, - зауважив начальник ГУНП. – До складу цих груп входять бійці батальйону поліції особливого призначення. Вони оснащені спеціальним спорядженням та виконують завдання по протидії злочинності й терористичним проявам, розшуку злочинців, наданню допомоги громадянам тощо».

З позитивного боку зарекомендувала себе і створена на базі Головного управління група превентивної комунікації. Саме на роботі «поліцейських діалогу» акцентувалася увага під час проведення масових заходів та мирних зібрань громадян.

Велика увага приділялася роботі з неповнолітніми. Вжиті поліцейськими превентивні заходи були спрямовані на профілактику дитячого травматизму, а також попередження вчинення злочинів як неповнотініми, так і відносно них. Одним з факторів, які позитивно вплинули на ситуацію, стало миттєве реагування правоохоронців на повідомлення про зникнення та втечу дітей. Усього за минулий рік було знайдено та повернуто у сім’ї і дитячі заклади 599 неповнолітніх. При цьому,  завдяки злагодженості дій, 457 з них були розшукані протягом доби.

Однією з найрезонансніших минулорічних подій за участі неповнолітніх, яка сколихнула громадськість, стало зґвалтування 11-річної дівчинки, яку напівнепритомну покинув на морозі у лісосмузі житель Балтщини. Тоді долею дитини опікувалися не тільки поліцейські, а й місцеві жителі, які долучилися до її пошуків. Професіоналізм та згуртованість дали свої результати: дівчинку знайшли, їй було надано необхідну допомогу, а 19-річного ґвалтівника, який намагався втекти, правоохоронці затримали і притягли до відповідальності.

«Ще один напрямок роботи, якому у минулому році ми приділяли значну увагу, –  протидія домашньому насильству, - говорить очільник одеської поліції. - Ще у 2017 році на базі Малиновського відділу поліції в рамках пілотного проекту «Поліна» почала функціонувати мобільна група по оперативному реагуванню на подібні факти. Вона показала свою дієздатність. Тому з початку другого кварталу нинішнього року в Одесі планується введення в дію чотирьох таких груп, які працюватимуть у цілодобовому режимі».

Не зважаючи на низку позитивних здобутків, є в діяльності підрозділів ГУНП Одещини і певні проблемні питання, які вимагають негайного та якісного вирішення.

«Ми критично ставимося до результатів своєї роботи. Добре розуміємо, що оцінювати її повинні не поліцейські, а одесити й гості регіону, для яких ми працюємо. Рівень довіри людей – ось по-справжньому об’єктивний і неупереджений індикатор ефективності нашої роботи. Ним ми керуємося у своїй нинішній повсякденній діяльності і його визначаємо в якості пріоритетного напрямку у подальшому», - підкреслив Дмитро Головін.

Відділ комунікації поліції Одеської області

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux