Портал в режимі тестування та наповнення
Звіт за 2020 рік
Опубліковано 27 вересня 2022 року о 15:21

ЗВІТ

начальника Головного управління Національної поліції в Одеській області про результати роботи у 2020 році

Основним критерієм оцінки ефективності діяльності підрозділів поліції залишається рівень довіри населення до правоохоронних органів, їх спроможність захистити права і свободи людини, інтереси суспільства і держави від протиправних посягань. Цей показник є визначальним у роботі поліції. Так, наприкінці 2020 року громадяни надали свою оцінку – рівень довіри до поліції склав 40,8 відсотків. Це непогано, але працювати однозначно є над чим.

Завдання поліції – не просто протидія злочинності чи охорона правопорядку. Основна ціль – це постійна взаємодія поліції з населенням та створення безпекового простору, в якому кожна людина почуватиметься захищеною.

У цьому контексті у територіальних відділах поліції обласного центру впроваджено мобільні групи з реагування на факти учинення домашнього насильства.

Окрім цього, Національною поліцією України як з травня 2019 року, так і протягом минулого року продовжувалась реалізація проекту «Поліцейський офіцер громади». Основна мета зазначеного проекту – забезпечити кожну об’єднану територіальну громаду України фаховим офіцером, який стане невід’ємною її частиною та братиме активну участь в житті своєї громади, особисто налагодить контакти з кожним її мешканцем, проводитиме профілактичну роботу серед місцевого населення тощо.

Загалом упродовж 2020 року підрозділи поліції Одещини зареєстрували понад 22 тисячі заяв і повідомлень про вчинення домашнього насильства.

 

Загалом поліцейськими області впродовж 2020 року складено майже 8,9 тис. адміністративних протоколів та розпочаті кримінальні провадження по 111 кримінальних правопорушеннях, пов’язаних із домашнім насильством.

Нині на профілактичному обліку підрозділів поліції ГУНП перебувають понад 5,8 тис. сімейних кривдників.

Крім того, на сьогоднішній день змінено підходи у роботі поліції під час проведення масових акцій, а саме активно впроваджено скандинавську модель забезпечення публічної безпеки.

 

Зокрема, налагоджено постійну комунікацію з учасниками заходів шляхом активного залучення представників «Поліції діалогу».

Не зважаючи на ряд карантинних обмежень, запроваджених у державі у зв’язку з розповсюдженням коронавірусної інфекції COVID-19, поліцейські Одещини у 2020 році забезпечили правопорядок під час проведення понад 360 масових заходів за участю майже 201 тис. громадян.

Слід зауважити, що подекуди акції супроводжувалися грубими порушеннями публічної безпеки та нанесенням тілесних ушкоджень як учасникам заходів, так і поліцейським. Але поліція разом з іншими правоохоронними органами завжди діяла професійно та в рамках закону.

Одним із важливих показників діяльності поліції є оперативність реагування на повідомлення про вчинені злочини. Перший, базовий елемент системи реагування – служба «102».

Громадяни активно звертаються на «102» з різними проблемами. За 2020 рік кількість дзвінків склала понад 738 тис., що також свідчить про рівень довіри населення до поліції.

При цьому централізована і автоматизована система «102» готова до інтеграції у єдину екстрену службу «112» у разі її створення.

Законодавчою ініціативою Національної поліції є визначення місця знаходження заявника на момент його звернення на «102», аби швидше надавати необхідну допомогу.

Також продовжується робота над удосконаленням системи управління нарядами. Щодня диспетчери скеровують на виклики близько 1420 нарядів патрульної поліції, поліції охорони, ГРПП, слідчо-оперативних груп, підрозділів поліції особливого призначення та превенції, НГУ та інших.

Основна мета – забезпечити людям відчуття безпеки: поліцейський завжди поруч і у потрібний момент оперативно прийде на допомогу.

Покращено реагування на повідомлення про злочини та їх розкриття по «гарячих слідах» завдяки використанню систем відеонагляду та відеоаналітики.

На сьогоднішній день зазначена система нараховує 2312 відеокамер, які передають зображення безпосередньо до ситуаційного центру ГУНП.

Так, впродовж минулого року за допомогою відеоаналітики розкрито більше 200 кримінальних правопорушень.

На сьогоднішній день Національною поліцією розроблено проект Закону України щодо внесення змін до ряду законів (про місцеве самоврядування, про Національну поліцію та нацбезпеку), аби отримати законодавче підґрунтя для створення комплексних систем моніторингу стану безпеки.

Завдяки вжитим заходам у 2020 році підрозділи поліції області забезпечили контроль над криміногенною ситуацією в регіоні.

Усього зареєстровано 20674 кримінальні правопорушення. При цьому розкрито 10643 злочини. 5863 особам слідчі повідомили про підозру у вчиненні протиправних діянь.

Статистичні дані свідчать про досягнення певних результатів по протидії злочинності впродовж останніх чотирьох років. Починаючи з 2017 року спостерігається позитивна тенденція до їх суттєвого скорочення.

 

 

Визначальним є скорочення впродовж останніх чотирьох років кількості тяжких кримінальних правопорушень.

 

56,1% від загальної кількості скоєних кримінальних правопорушень складають майнові злочини, в тому числі ті, що мають найбільший суспільний резонанс, а саме розбійні напади та пограбування. Починаючи з 2017 року спостерігається зменшення кількості облікованих злочинів зазначеної категорії.

 

 

 

Менше зафіксовано незаконних заволодінь автотранспортом, крадіжок, у т. ч. з помешкань громадян.

Відмічаються позитивні результати у розкритті тяжких кримінальних правопорушень, крадіжок, хуліганств, злочинів, пов’язаних з незаконним обігом вогнепальної зброї, незаконним заволодінням транспортними засобами та дорожньо-транспортними пригодами.

Виклик для поліції у 2020 році – впровадження інституту кримінальних проступків, що розвантажило слідчих та дозволило підвищити якість розкриття і розслідування тяжких та особливо тяжких злочинів.

Головою Національної поліції було затверджено відповідний План заходів, який в повній мірі було чітко реалізовано.

Основні його вимоги це:

створення та укомплектування відділів дізнання як в головних управліннях, так і в їх територіальних підрозділах;

визначення поліцейських відповідних підрозділів, які розслідуватимуть кримінальні проступки, та направлення їх на навчання до навчальних закладів;

створення дізнавачам належних умов для роботи.

Ще одне пріоритетне завдання – це протидія організованій злочинності.

У 2020 році знешкоджено 23 організовані злочинні групи проти 17 у позаминулому. До їх складу входило 87 осіб, яким інкримінується причетність до вчинення 297 злочинів.

Ураховуючи стан боротьби з наркотизацією населення, у 2020 році керівництвом Національної поліції прийнято рішення про виведення підрозділів протидії наркозлочинності з підпорядкування територіальних органів поліції (ГУНП в областях) та надання їм статусу міжрегіональних територіальних органів із конкретними завданнями.

Так, у 2020 році викрито 1570 злочинів, пов’язаних із незаконним обігом наркотиків, у т. ч. 944 факти зберігання наркотичних речовин та 480 фактів їх збуту. Виявлено 5 наркопритонів та ліквідовано 2 нарколабораторії.

Водночас зусилля спрямовувалися на викриття збувачів наркотичних засобів та ліквідацію їх мережевих схем збуту, підрив матеріальної бази наркобізнесу.

Про ефективність цієї роботи свідчить вилучення (за фактом) поліцейськими Одещини із незаконного обігу 54 кг 91,5 гр. наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів, з яких: «важких» героїну – 2,09 гр., метадону – 1 кг 433 гр., канабісу – 45 кг 416,2 гр., екстракту канабісу – 509,8 гр.; смоли канабісу – 7,43 гр.; концентрату соломи маку – 1,7 гр., висушених головок маку – 4 кг, психотропних речовин: амфетаміну – 1 кг.140,5 гр., метамфетаміну – 500 гр., «PVP» солі –1 кг 75,54 гр., 1 млн 166 тис. 288 кущів рослин коноплі та 4137 рослин маку, 150,3 гр. димедролу, 30 ампул «морфін гідрохлоріду», 4 кг 500 гр. прекурсорів (кислоти) та близько 5 тис. пігулок, які містять накровмісні речовини (екстазі, кодтерпіну, кодепсину, трамадолу, пенталгіну, метадону, бупрофену).

 

 

Особливе місце у роботі поліції посідає захист прав дітей.

Головне завдання «ювеналів» – уберегти дітей від насильства і жорстокості, негативного психологічного впливу, суїцидальної поведінки та недопущення проявів агресії і жорстокості.

З цією метою у 2020 році Національна поліції реалізувала чимало заходів, зокрема:

впроваджено платформи комунікації ювенальної поліції та громади («Діти! Поліція! Безпека!», «Безпечна школа» тощо);

розроблено правову платформу протидії булінгу у дитячому середовищі.

 Стосовно практичних заходів, безпосередньо реалізованих підрозділами поліції ГУНП щодо зниження криміналізації дитячого середовища, то у минулому році за невиконання обов’язків по вихованню дітей до адміністративної відповідальності притягнуто 3516 батьків, розпочато 22 кримінальних провадження за фактами втягнення неповнолітніх у злочинну діяльність.

На профілактичний облік поставлено 160 дітей, схильних до учинення правопорушень. Складено 1484 адміністративні протоколи відносно дітей, які скоїли адмінправопорушення.

 Цифровізація діяльності поліції.

Національною поліцією запроваджено 8 інформаційних підсистем, серед яких «Службове завдання», «Терміновий заборонний припис стосовно кривдника», «Розслідування» та інші.

Реалізовано доступ поліцейських до інформаційних ресурсів ДМС, Держприкордонслужби, Інтерполу (міжнародний розшук), Моторнотранспортного бюро, Державної митної служби (єврономери), Державної виконавчої служби (обтяження).

У минулому році запрацював поліцейський мобільний додаток «MyPol», який повноцінно надавав змогу кожному громадянину повідомляти про вчинення правопорушення або звернутися по допомогу.

Також Національною поліцією у минулому році повноцінно введено в дію окремі інформаційні підсистеми, серед яких «Електронний моніторинг», «Облік кривдників» тощо. Головною метою зазначених підсистем є трансформація звичного робочого поля поліцейського, а саме відхід від паперових бюрократичних форм роботи до сучасних електронних сервісів.

При цьому у 2021 році Національною поліцією планується запровадити ще декілька інформаційних підсистем, серед яких «Кабінет Дільничного офіцера поліції», «Custodуreсords» та ІП «Слід».

Однією із головних умов для ефективної роботи та досягнення позитивних результатів є оновлення матеріально-технічної бази поліції та поліпшення матеріального стану і побутово-житлових умов поліцейських. З метою підвищення мобільності оновлюється автопарк. Так, протягом 2020 року з Національної поліції України було передано у користування підрозділам поліції Одещини 17 автомобілів. Крім цього, за рахунок міських і обласних бюджетів нами було придбано для потреб поліцейських 11 автомобілів з метою виконання покладених на них правоохоронних завдань і функцій.

Для посилення боєздатності підрозділів поліції Одещини Національною поліцією України було передано сучасні зразки озброєння, які відповідають стандартам НАТО. У зв’язку з чим батальйон поліції особливого призначення оснащено пістолетами-кулеметами МP-5.

Крім цього, у 2020 році Національна поліція України продовжила реалізовувати стратегічно важливе завдання – забезпечення поліцейських житлом на умовах пільгового фінансового лізингу. У рамках зазначених умов протягом минулого року працівникам поліції Одещини передано 26 квартир.

Окремо слід відмітити, що певна увага керівництва Головного управління спрямовувалася на проведення капітального ремонту адміністративних будівель підрозділів ГУНП в області. Так, протягом минулого року проведені ремонтні роботи 13 приміщень.

 

 

ГУНП в Одеській області

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux