Портал в режимі тестування та наповнення
Алгоритм отримання суб'єктами господарювання дозволів для провадження господарської діяльності, пов’язаної з обігом наркотичних засобів, психотропних речовин та прекурсорів
Опубліковано 19 січня 2024 року о 15:15

Суб’єкт господарювання, який бажає отримати ліцензію на обіг наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів, має подати до органу ліцензування, тобто Державної служби України з лікарських засобів та контролю за наркотиками відповідну заяву. До неї додають документи, з-поміж яких дозвіл Національної поліції на використання об’єктів і приміщень, призначених для провадження діяльності з обігу підконтрольних речовин та їх відповідність встановленим вимогам відповідно до вимог ст. 8 Закону України «Про наркотичні засоби, психотропні речовини і прекурсори» від 15.02.1995 № 60/95-ВР (далі - Закон № 60/95) та п. 6 Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з культивування рослин, включених до таблиці I переліку наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів, затвердженого Кабінетом Міністрів України, розроблення, виробництва, виготовлення, зберігання, перевезення, придбання, реалізації (відпуску), ввезення на територію України, вивезення з території України, використання, знищення наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів, включених до зазначеного переліку, затверджених постановою КМУ від 06.04.2016 № 282.

Дозвіл видають, лише якщо об’єкти і приміщення, в яких будуть зберігати підконтрольні речовини відповідають вимогам до об’єктів і приміщень, призначених для здійснення діяльності з обігу підконтрольних речовин та зберігання вилучених з незаконного обігу таких засобів і речовин, що затверджені наказом МВС від 29.01.2018 № 52 (далі - Вимоги № 52).

Процедуру видачі дозволу юридичним особам визначає Порядок видачі дозволу на використання об’єктів і приміщень, призначених для провадження діяльності, пов’язаної з обігом наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів, затверджений постановою КМУ від 13.04.2011 № 469 (далі - Порядок).

Для отримання дозволу суб’єкт господарювання особисто або через уповноважений нею орган чи особу подає відповідну заяву представнику структурного підрозділу територіального органу Національної поліції з питань протидії наркозлочинності, яким є Управління боротьби з наркозлочинністю ГУНП в Одеській області (розташоване за адресою: 65015, м. Одеса, проспект Шевченко, 15/5).

До заяви додаються документи, що зазначені в п. 4 Порядку:

-    копію статуту юридичної особи із зазначенням видів діяльності, пов’язаної з обігом підконтрольних речовин, яку провадить юридична особа;

-    копії документів, що підтверджують право власності на об’єкти чи приміщення, призначені для провадження діяльності, пов’язаної з обігом підконтрольних речовин, або договору оренди об’єкта чи приміщення;

-    план-схему об’єкта чи приміщення з обов’язковим зазначенням безпосередніх місць провадження діяльності, пов’язаної з обігом підконтрольних речовин;

-    копії договору про охорону об’єкта чи приміщення та документів, що підтверджують обладнання приміщення засобами охоронної та пожежної сигналізації;

-    витяг з наказу про допуск до роботи з підконтрольними речовинами осіб (із зазначенням прізвища, імені, по батькові, року народження, місця проживання і посади) та особи (осіб), відповідальної за їх зберігання і використання.         

Юридична    особа,    діяльність    якої    пов'язана    з  культивуванням,  перевезенням,  зберіганням  і  знищенням  рослин, включених  до таблиці I Переліку наркотичних засобів,  психотропних речовин і прекурсорів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України  від  6  травня  2000  р.  N 770 (далі - Перелік ), крім зазначених у пункті 4 цього Порядку документів, подає також копії: 

-    документа, що  підтверджує  на  момент  подання  заяви  право власності на  земельну  ділянку  або  постійного  користування чи оренди земельної ділянки; 

-    документа, що  підтверджує   факт   придбання   в   суб'єктів насінництва  та  розсадництва,  внесених  до  Державного  реєстру виробників   насіння   і   садивного   матеріалу,   насіння    для культивування  рослин,  включених  до Переліку (для маку  -  першої  репродукції,  для  конопель  -  першої або другої  репродукції);

-     витягу з карти-схеми земельної ділянки із  зазначенням  площі посіву, відстані до населених пунктів, лісових угідь, залізниці та автомобільних доріг місцевого значення; 

-    договору про  охорону  місць  культивування,   зберігання   і  знищення рослин,  включених  до  списку  N  3  таблиці I Переліку,  їх  пожнивних  залишків  та  додатку,  в  якому зазначається інформація про розташування сил і засобів підрозділів охорони. 

У  разі  перевезення  частин  рослин, включених до списку N 3 таблиці  I  переліку  або  їх  насіння,  яке не  відповідає   вимогам   ГОСТ   12094-76   або   ГОСТ  9158-76  щодо відсоткового  вмісту  сміттєвих домішок, або їх пожнивних залишків для   подальшого   перероблення   (доочищення),   крім  зазначених  документів,  подається  також  копія  договору  про  охорону таких  частин  рослин  та  насіння  під  час перевезення і схема маршруту перевезення. 

Копії  документів,  зазначених  у  пунктах  4  і  5  Порядку, завіряються в установленому порядку. 

Обстеження об'єктів або приміщень на відповідність вимогам МВС, проводяться уповноваженими працівниками УБН ГУНП в Одеській області у термін трьох робочих днів з дати, коли заклад подав необхідні для видачі дозволу документи. Приміщення, у яких зберігають підконтрольні речовини, мають бути обладнані відповідно до Технологічних вимог Ліцензійних умов   № 282 та Вимог № 52. Об'єкти чи приміщення обстежуються лише у присутності представників суб’єкта господарювання. 

За результатами обстеження представники поліції складають акти за формами, затвердженими МВС, де зазначається, чи можуть вони використовуватися для провадження діяльності, пов’язаної з обігом підконтрольних речовин.

Акти обстеження складаються у 2-х примірниках та підписуються працівником УБН ГУНП в Одеській області та юридичною особою або уповноваженою нею особою. Рішення  про  видачу  дозволу  чи  відмову  у його видачі приймається протягом 10 календарних днів з дня  подання  заяви  та документів, зазначених у пунктах 4 і 5 Порядку.

Підставами відмови у видачі дозволі є:

-    надання не всіх документів, необхідних для одержання дозволу;

-    внесення в  документи недостовірних відомостей;

-    не відповідність об’єктів чи приміщень установленим МВС вимогам (згідно актів обстеження).

 Протягом трьох календарних днів, з дня прийняття  відповідного  рішення,  суб’єкту господарювання  видається  дозвіл або надсилається письмове  повідомлення  про  відмову  у його видачі із зазначенням причин відмови.

Рішення про відмову у видачі дозволу можна оскаржити в установленому законом порядку. У разі відмови у видачі дозволу юридична особа має право повторно звернутись до структурного підрозділу з питань боротьби з наркозлочинністю територіального органу Національної поліції лише за умови усунення причин, що стали підставою для відмови.

Відповідальною особою за організацію видачі дозволів від УБН ГУНП в Одеській області визначено тимчасового виконувача обов’язків заступника начальника Управління- начальника 2-го відділу УБН ГУНП в Одеській області майора поліції Сидоренка Олександра Сергійовича (тел. 093- 125-50-60).

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux