Портал в режимі тестування та наповнення
Звіт за 2017 рік
Опубліковано 27 вересня 2022 року о 14:26

Правоохоронці Одещини підвели підсумки роботи за 2017 рік. За їх результатами загальний рівень злочинності на території регіону значно знизився. Разом з тим, кількість розкритих злочинів зросла більше ніж удвічі.

«Працівники одеської поліції роблять усе, аби максимально ефективно надавати громадянам визначені законодавством поліцейські послуги, - говорить начальник Головного управління Нацполіції в області Дмитро Головін. - Аналіз роботи за рік показує, що ми – на вірному шляху. Про це свідчить як зниження загального рівня злочинності на території регіону (на 8,5%), так і підвищення рівня розкриття правопорушень. Якщо у 2016 році з усієї кількості зареєстрованих злочинів нами було розкрито лише 17,2%, то у 2017 цей показник зріс до 42,2 %, тобто більше, ніж у 2 рази. Усе це стало можливим завдяки особистій відповідальності кожного поліцейського».

Так, у порівнянні з 2016 роком, на 23,4% скоротилася кількість зареєстрованих тяжких та на 29,7% - особливо тяжких злочинів.

 

ЗАРЕЄСТРОВАНІ ЗЛОЧИНИ

 

Кількість розкритих тяжких злочинів збільшилася на 12%.

 

ЗРОСТАННЯ КІЛЬКОСТІ РОЗКРИТИХ ЗЛОЧИНІВ (У %)

 

Загалом за 2017 рік слідчими підрозділами поліції Одещини було завершено розслідування та направлено до суду матеріали по 10227 кримінальних правопорушеннях. А це - на 28,5% більше, ніж у 2016 році.

Особливо слід відзначити активізацію роботи по боротьбі з таким соціально небезпечним явищем, як незаконний обіг наркотиків. У минулому році по 801 кримінальному провадженню було встановлено правопорушників та повідомлено  їм про підозру у вчиненні  наркозлочинів (проти 368 - у 2016). Це становить 74,1% від усіх викритих правопорушень цієї спрямованості (проти 30,1%).

Крім того, з незаконного обігу поліцією було вилучено більше 515 кілограмів наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів, з яких понад 5 кг – «важкі» та синтетичні наркотики (героїн, амфетаміни тощо).

 

РОЗКРИТІ НАРКОЗЛОЧИНИ

Одним з прикладів роботи у цьому напрямку є притягнення до кримінальної відповідальності громадянина іншої держави, який за місцем свого проживання займався незаконним виготовленням та подальшим збутом амфетаміну. Під час обшуку в квартирі чоловіка було виявлено лікарські препарати, лабораторне обладнання та прекурсори, за допомогою яких виготовлялися наркотичні засоби, а також вже готовий до вживання амфетамін. За цінами «чорного ринку» загальна вартість вилученого склала близько чотирьохсот тисяч гривень.

«За минулий рік нами було розкрито декілька резонансних вбивств, які сколихнули громадськість та вразили своєю жорстокістю, - розповідає Дмитро Головін. – Одне з них - вбивство працівниці Одеського слідчого ізолятора. У вчиненні цього злочину було викрито раніше засудженого 39-річного ув’язненого цього ж СІЗО. У травні була позбавлена життя ще одна жінка. На своєму автомобілі вона поїхала на побачення і зникла. Як з’ясувалося пізніше, потерпіла стала жертвою свого знайомого та його приятеля. Чоловіки вбили і пограбували жінку, а потім, щоб приховати сліди злочину, закопали її тіло у лісосмузі у Біляївському районі. У листопаді за схожий злочин було затримано та притягнуто до кримінальної відповідальності чотирьох іноземців. На території Приморського району Одеси вони вбили свого знайомого – також іноземного громадянина, а пізніше вивезли його тіло за межі міста та спробували спалити. І ще один резонансний злочин, який було розкрито у минулому році, - замах на вбивство першого заступника голови Одеської обласної ради. Тоді біля ресторану у центрі міста двоє невідомих відкрили по ньому стрілянину з вогнепальної зброї. На щастя, потерпілий вижив. Обох підозрюваних затримали. У них було проведено понад тридцять обшуків та вилучено цілий арсенал зброї та набоїв, «балаклави», комплекти форменого поліцейського одягу і таке інше».

 

 

 Також у 2017 році поліцейські викрили та знешкодили 10 організованих злочинних угрупувань. Деякі з них скоювали правопорушення не тільки на Одещині, а й на території інших областей України. Зокрема, до суду було направлено матеріали кримінальних проваджень відносно етнічної злочинної групи на чолі з громадянином сусідньої держави. Її учасники проникали до будинків жителів Одеської та Чернівецької областей та, погрожуючи зброєю, заволодівали грошима та цінним майном. Члени іншого угрупування також були притягнуті до відповідальності за вчинення озброєних розбійних нападів. Їх жертвами ставали клієнти одеських пунктів обміну валюти. Під час обшуків за місцями проживання затриманих правоохоронці вилучили схеми розташування обмінних пунктів, банківські картки, майже 8000 доларів США готівки, а також вогнепальну зброю та набої.

Окремо варто відзначити роботу з неповнолітніми, мета якої - вберегти дітей від бродяжництва, попередити випадки дитячого травматизму та не допустити фактів скоєння правопорушень як самими неповнолітніми, так і відносно них. Крім профілактичних заходів, які регулярно проводилися поліцейськими, позитивно вплинуло на ситуацію і миттєве реагування правоохоронців на повідомлення про зникнення та втечі дітей. Всього за минулий рік поліцією Одещини було розшукано та повернуто у сім’ї і дитячі заклади 568 неповнолітніх.

Яскравим прикладом оперативності та злагодженості дій правоохоронців став розшук 9-річного хлопчика, який у листопаді зник з дитячого майданчика на вулиці Іцхака Рабіна в Одесі. Тоді на пошуки дитини були спрямовані всі сили поліції. В результаті  менше ніж за добу хлопчика знайшли біля одного з міських ринків. Як з’ясувалося, його викрала така ж неповнолітня. За фактом викрадення було розпочато кримінальне провадження.

А за два тижні до Нового року бійці батальйону поліції особливого призначення протягом трьох годин знайшли та повернули матері однорічну доньку. «Викрадачем» виявився батько дитини, який таким чином вирішив «покарати» колишню кохану.

Минулий рік для поліції Одещини відзначився і проведенням низки спецоперацій, участь у яких брав особисто начальник ГУНП. У результаті однієї з них у Білгород-Дністровському було затримано 73-річного чоловіка, який, зачинившись у будинку зі своїми дружиною та донькою, погрожував їх підпалити. Тоді перемовини з правопорушником проводив особисто Дмитро Головін. Коли чоловік відмовився виконати вимогу керівника поліції, було прийнято рішення про штурм будинку. В результаті жінок звільнили, а зловмисник був притягнутий до кримінальної відповідальності.

Усіх цих результатів було досягнуто з урахуванням того, що, крім виконання завдань по протидії злочинності, упродовж 2017 року поліцейські регіону здійснювали ще й охорону публічного порядку під час проведення масових заходів. При цьому у порівнянні з 2016 роком загальна кількість таких заходів збільшилася майже на 60%.

 «Минулий рік відзначився не тільки превентивними заходами та розкриттям злочинів, - розповідає очільник поліції Одещини. – Він запам’ятався ще й впровадженням нових для нашого міста форм роботи. Одним з таких нововведень став прототип так званої «туристичної поліції у вигляді велопатрулів, які працювали на території курортної зони Одеси. Це було зроблено для того, аби одесити і гості нашого міста почувалися в безпеці, а їх відпочинок був максимально спокійним та комфортним».

З 25 липня до закінчення туристичного сезону прибережну зону в районах пляжів «Аркадія» та «Ланжерон», а також на Трасі здоров'я патрулювали екіпажі поліцейських на електровелосипедах. Саме на цій території влітку сконцентрована найбільша кількість відпочиваючих. У результаті рівень злочинності знизився більше, ніж уполовину.

«Незважаючи на те, що велопатрулі працювали менше двох місяців, вони зарекомендували себе з найкращого боку, - зазначив начальник ГУНП. – Завдяки мобільності, екіпажі за лічені хвилини опинялися саме там, де були потрібні на узбережжі».

Крім профілактики правопорушень, поліцейські надавали громадянам інформаційну, а при необхідності, - і першу медичну допомогу, розшукували та повертали рідним дітей, які загубилися, тощо.

«Для такого міста, як Одеса, ефективність велопатрулів – беззаперечна, - вважає Дмитро Головін. – Однак на цьому ми не будемо зупинятися. Аби максимально усунути злочинність та збільшити привабливість нашого регіону для відпочиваючих і туристів, у цьому році ми плануємо завершити впровадження «туристичної поліції». Вже на початок курортного сезону в рамках цього проекту поліцейські нестимуть службу у центрі Одеси та на узбережжі. Вони будуть технічно оснащені та працюватимуть не тільки на розкриття злочинів, а і на їх випередження та надання сервісних послуг. Підводячи ж підсумки нашої діяльності за минулий рік, хочу запевнити: ми повністю контролюємо криміногенну ситуацію в регіоні. А все, що нами вже зроблено і буде робитися надалі, підпорядковано одній меті - щоб жителі і гості області почували себе захищеними та в цілковитій безпеці».

Відділ комунікації поліції Одеської області

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux