Портал в режимі тестування та наповнення
Звіт за 2016 рік
Опубліковано 27 вересня 2022 року о 14:02

 2016 рік відіграв значну роль у становленні поліції Одещини. Внаслідок реформи та позачергової атестації відбулося значне скорочення кількості особового складу, що призвело до підвищення навантаження на діючих правоохоронців. Однак, не зважаючи на нелегкі умови праці, поліцейські регіону досягли значних результатів у своїй оперативно-службовій діяльності.

Протягом 2016 року в Одеській області було зареєстровано 33 тисячі 686 кримінальних правопорушень, що на 18,1% більше у порівнянні з 2015 роком. Серед зареєстрованих правопорушень - 136 умисних вбивств, 1 726 особливо тяжких та 17 428 тяжких кримінальних діянь, 177 фактів спричинення тяжких тілесних ушкоджень (у тому числі 62 - зі смертю потерпілих), 4047 пограбувань, 619 розбійних нападів, 1 873 факти шахрайських дій, 220 фактів умисного знищення або пошкодження майна, 16462 крадіжок, з яких 1 836 - з помешкань громадян. Крім цього, зафіксовано 1 012 порушень правил безпеки дорожнього руху, 180 з яких мали смертельні наслідки, 1477 незаконних заволодінь транспортними засобами та 272 факти вчинення хуліганських дій. За вказаний період від злочинних посягань постраждала 26 221 особа, у тому числі 259 неповнолітніх.

Завдяки своєчасному та ефективному реагуванню на зміну оперативної обстановки, а також вжитим правоохоронцями профілактичним заходам, починаючи з листопада минулого року, поступово зрушили з місця негативні тенденції у діяльності поліції та спостерігаються позитивні результати по розкриттю окремих видів злочинів. Так, питома вага кримінальних правопорушень від зареєстрованих протягом січня-жовтня 2016 року, по яких особам повідомлено про підозру, складала 13,3%. За 11 місяців 2016 року питома вага злочинів, по яких особу встановлено, становила вже 14,6%, а протягом 12 місяців - 17,2%.

Упродовж 2016 року в провадженні слідчих підрозділів ГУНП перебувало 68204 кримінальних провадження, з яких по 61153 було закінчено досудове розслідування. 4994 особам повідомлено про підозру у вчиненні 7144 кримінальних правопорушень. До суду направлено 7197 завершених кримінальних проваджень з обвинувальними актами, 472 - з угодою та 176 - з клопотаннями про звільнення від кримінальної відповідальності та про застосування примусових заходів медичного або виховного характеру.

З 251 мільйона 287 тисяч гривень збитків, завданих в результаті вчинених протиправних діянь, по закінченим розкритим кримінальним правопорушенням відшкодовано 62 мільйони 644 тисячі гривень. Розшукано 470 злочинців та 258 безвісно зниклих осіб.

У 2016 році правоохоронцями Одещини проведено комплекс заходів щодо попередження підліткової злочинності, у тому числі шляхом виявлення та постановки неповнолітніх на обліки підрозділів поліції, де на теперішній час перебуває 281 особа. Впродовж року розшукано 92 неповнолітніх, які залишали свої домівки. За невиконання обов'язків по вихованню дітей до адміністративної відповідальності притягнуто 2296 батьків. Розпочато 16 кримінальних проваджень по фактах втягнення неповнолітніх у злочинну діяльність. Викрито 278 неповнолітніх, які вчинили злочини (2 умисні вбивства, 4 нанесення тяжких тілесних ушкоджень, 13 розбійних нападів, 53 пограбування, 243 крадіжки, 1 хуліганство, 41 незаконне заволодіння транспортними засобами та 16 фактів шахрайства). В цілому по області кількість злочинів, учинених неповнолітніми та за їх участю, зменшилась на 42,9%.

За словами начальника Головного управління НПУ в Одеській області Дмитра Головіна, головне завдання поліції – працювати так, щоб жителі регіону могли почуватися у безпеці та спокійно, не боячись, виходити у будь-який час доби на вулиці. «У зв’язку з цим пріоритетний напрямок нашої діяльності – боротьба з вуличною злочинністю. Якщо здолаємо її, то знизимо загальний рівень злочинності», - зазначив він.

За минулий рік у публічних місцях скоєно 4641 кримінальне правопорушення, 3624 з яких були вчинені безпосередньо на вулицях. Найбільше в публічних місцях скоювалося пограбувань - 2207, крадіжок - 917, незаконних заволодінь транспортними засобами – 458, хуліганств - 270. Раніше судимими особами вчинено 833 кримінальних правопорушення, особами, які перебували у стані алкогольного сп'яніння, - 444, у складі групи - 847.

З метою забезпечення належного рівня протидії повторній злочинності, підрозділами ГУНП постійно вживаються відповідні профілактичні заходи. На обліку підрозділів превентивної діяльності Головного управління перебувають 13 143 особи, з яких 7 033 - раніше судимих з незнятою або непогашеною судимістю, 675 осіб, які перебувають під адміністративним наглядом, 1 377 «формальників» та 3 854 особи, засуджені до покарань, не пов'язаних з позбавленням волі. За порушення правил адміністративного нагляду до адміністративної відповідальності притягнуто 3730 осіб. До кримінальної відповідальності за порушення Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» притягнуто 29 осіб. Продовжено термін адміннагляду відносно 73 осіб, які, перебуваючи під адміністративним наглядом, продовжували скоювати правопорушення.

У порівнянні з 2015 роком, на 16,7% підвищено ефективність діяльності по протидії злочинам, пов'язаним з незаконним обігом зброї. Розпочато 399 кримінальних проваджень, передбачених ст. 263 Кримінального кодексу України. По закінчених кримінальних провадженнях з незаконного обігу вилучено 39 одиниць вогнепальної зброї, 15 одиниць холодної зброї, 3207 одиниць боєприпасів. Також з незаконного обігу вилучено більше 52,8 кг. наркотичних засобів.

«Зараз по області за добу, в середньому, скоюється одне вбивство, до п'яти грабежів, три квартирних крадіжки та один-два розбої. Це нижче, ніж було раніше, ще влітку 2016 року, коли місту і області загрожував справжній «дев'ятий вал» криміналу, - розповів начальник ГУНП Дмитро Головін. – Одеська злочинність багатонаціональна та багатовекторна, тут сильні етнічні угрупування, в тому числі суто місцеві, яких немає в інших регіонах. І вони скоюють злочини з особливою жорстокістю і зухвалістю. Побороти етнічну злочинність - ще один наш пріоритет. Ми повинні зробити так, аби вони не відчували себе господарями в Одесі та області. Ми не дамо злочинним угрупованням встановити тут вплив, а будемо діяти найжорсткішими методами».

Рік, що минув, показав і деякі прорахунки у діяльності патрульної поліції м.Одеси. Завдяки втручанню керівництва ГУНП був розроблений спільний комплекс заходів, що дозволило лише за останні 15 днів грудня активізувати роботу по виявленню транспортних засобів, які оголошені у розшук підрозділами Державної виконавчої служби, правоохоронними та судовими органами, а також таких, що експлуатуються зі знищеними або підробленими ідентифікаційними номерами складових частин, перебувають на території України з порушенням адміністративного та митного законодавства тощо.

Так, протягом другої половини грудня, під час нагляду за дорожнім рухом було виявлено та задокументовано 1 факт анулювання зняття з обліку, 1 факт перебування у розшуку за ініціативою Генеральної прокуратури України, 3 факти перебивки номерних агрегатів транспортного засобу та використання підроблених свідоцтв про реєстрацію ТЗ, 1 факт використання підроблених свідоцтв про реєстрацію ТЗ та 2 транспортних засоби, якими раніше незаконно заволоділи. По восьми затриманням порушено п’ять кримінальних проваджень, відмовлено в одному випадку, по одному затриманню рішення не прийняте, винесено одну постанову по ст. 126 ч. 1 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Один з показників оцінки ефективності роботи правоохоронців - рівень довіри населення до поліції. Ставлення до поліцейських базується на високопрофесійних кадрах, відсутності в лавах поліції корупційної складової, оперативному реагуванні правоохоронців на повідомлення про правопорушення, що дає громадянам відчуття безпеки, впевненість в захищеності себе і свого майна від злочинних посягань, невідворотності покарання зловмисників тощо.

Опитування показали, що довіра населення до поліції зростає. До реформи рівень довіри до міліції був 3-4%, зараз він складає 44-46%.Саме тому поліцейські Одещини намагаються зробити все можливе, аби виправдати довіру громадян. «Ми визнаємо помилки у своїй роботі та вживаємо необхідних заходів, аби виправити ситуацію на краще, - говорить генерал третього рангу Дмитро Головін. – Як приклад наведу ситуацію, коли завдяки злагодженим та професійним діям правоохоронців було недопущено прорив у місто автомобіля «МАН», за кермом якого перебував злочинець, який скоїв подвійне вбивство в Овідіополі».

Громадяни відносяться до поліції із довірою ще й тоді, коли самі можуть контролювати її діяльність. Протягом минулого року правоохоронці Одещини на засадах партнерства тісно співпрацювали із населенням, територіальними громадами та громадськими об’єднаннями, спрямовуючи свої зусилля на задоволення їхніх потреб. Наприкінці минулого року було ініційоване посилене патрулювання м. Одеси. Тепер, крім патрульних, публічний порядок на вулицях забезпечують гвардійці, а також до його охорони залучаються представники громадськості. Крім того, до патрулювання підключилися і курсанти Одеського університету внутрішніх справ, які працюють на вулицях разом із поліцією. Це дає позитивні результати щодо профілактики правопорушень.

Для керівництва регіонального главку важлива думка населення про діяльність його підлеглих. Протягом року особистий прийом начальника ГУНП відвідали 642 мешканці регіону. Деякі питання, з якими зверталися громадяни, були вирішені відразу, по іншим керівник Головного управління доручав розібратися відповідним службам. Для громадян, які в силу певних обставин не мали можливості приїхати до обласного управління, Дмитро Головін провів виїзні прийоми. Вони відбулися навіть у найвіддаленіших районах Одеської області, адже у тамтешнього населення проблем та питань до очільника поліцейського главку виникає не менше, ніж у мешканців обласного центру.

Як запевнив начальник Головного управління Дмитро Головін, правоохоронці і надалі будуть вживати усіх необхідних заходів, аби тримати криміногенну ситуацію в регіоні під контролем.

Відділ комунікації поліції в Одеській області

(за матеріалами УОАЗОР ГУНП)

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux