Зібраних поліцейськими доказів вистачило для того, щоб суд ухвалив обвинувальний вирок двом жителям Болградщини, які займалися незаконною вирубкою дерев
Три роки позбавлення волі з випробувальним терміном відбуватиме кожен засуджений. Також їх зобов’язали відшкодувати завдані державі збитки.
Під час досудового розслідування поліцейські встановили, що двоє жителів Арциза 33 та 20 років у грудні минулого року, домовившись про незаконну вирубку дерев, прибули на фургоні до лісосмуги, розташованій на території Арцизької громади. Не маючи жодних дозвільних документів, чоловіки за допомогою бензопили спиляли п’ять дубів та підготували до транспортування. Під час патрулювання території обслуговування чоловіків на місці злочину викрили співробітники сектору реагування патрульної поліції, які припинили їхні протиправні дії.
Слідчо-оперативна група, яка прибула на місце події, вилучила у правопорушників в якості речових доказів бензопилу, автівку і вирубану деревину.
Проведена в подальшому судова інженерно-екологічна експертиза встановила, що Арцизькій міській раді фігуранти завдали істотної шкоди на суму майже 40 тис. грн.
Слідчі відділення поліції № 1 Болградського районного відділу поліції під процесуальним керівництвом Болградської окружної прокуратури зібрали достатньо доказів вини фігурантів, на підставі яких їм було висунуто обвинувачення в незаконній порубці дерев у захисних насадженнях, за попередньою змовою групою осіб, що заподіяла істотну шкоду. Цей злочин кваліфікується частиною 2 статті 246 Кримінального кодексу України.
Дослідивши докази, зібрані поліцейськими, суд визнав підсудних винними та призначив їм покарання, врахувавши, що вони раніше не судимі, позитивно характеризуються та визнали свою вину. Чоловіків засуджено до трьох років позбавлення волі з іспитовим строком тривалістю один рік. На засуджених покладено обов'язки щодо періодичної реєстрації в уповноваженому органі з питань пробації, повідомлення про зміну місця проживання, роботи або навчання, узгодження виїзду за межі України та виконання заходів, передбачених пробаційною програмою.
Також суд задовольнив цивільний позов Арцизької міської ради щодо відшкодування завданої їй чоловіками шкоди.
Крім того, суд вирішив питання щодо речових доказів: незаконно спиляну деревину та бензопилу, яка використовувалася як знаряддя вчинення кримінального правопорушення, конфісковано, а автомобіль, яким користувалися фігуранти, повернуто власнику.
Поліцейські закликають громадян берегти природу та нагадують, що порубка дерев або чагарників у лісах, захисних та інших насадженнях, перевезення, зберігання, збут зрубаних дерев або чагарників потребують спеціальних дозволів. В іншому випадку такі дії є правопорушеннями, за які встановлена відповідальність.
Болградський районний відділ поліції Одещини