Портал в режимі тестування та наповнення

«Забезпечували» інвалідністю родичів військовозобов’язаних: на Одещині поліція та СБУ ліквідували канал ухилення від мобілізації

Опубліковано 19 листопада 2024 року о 13:00

Затримано чотирьох учасників схеми, двоє з яких медичні працівники. Ділкам повідомлено про підозру. Їм загрожує до дев’яти років позбавлення волі.

Слідчі відділення поліції № 3 Одеського районного управління поліції № 1 спільно з працівниками Управління СБУ в Одеській області та прикордонниками встановили, що зловмисниками виявилися жителі Одеси віком від 27 до 67 років. Вони продавали чоловікам призовного віку, які бажали виїхати за кордон, медичні документи з фіктивними діагнозами їхнім близьким родичам, що надавало б можливість останнім отримати інвалідність, а військовозобов’язаним покинути Україну в якості супроводжуючих. 

Кожен учасник виконував свою роль у злочинній схемі. Двоє ділків підшукували «клієнтів» та знайомили їх з працівниками комунальних медичних установ – лікарем-невропатологом та завідувачем травматологічного відділення. Останні займалися підготовкою медичної документації, консультували «хворих» щодо дій при подальшому проходженні медико-соціальної експертної комісії для чіткої імітації «поставлених» їм діагнозів.

Правоохоронці затримали спільників під час проведення такої оборудки з одним із «клієнтів». Для здійснення ним перетину кордону його дружині підготували необхідний пакет медичних документів для подальшого оформлення інвалідності ІІ групи. Ця послуга коштувала чоловіку 4500 доларів.

У правопорушників вилучили медичну документацію, виготовлену на ім’я жінки, гроші, комп’ютерну техніку, мобільні телефони, «чорнові» записи та інші речі, що мають значення у справі.

На підставі зібраних доказів слідчі повідомили фігурантам про підозру, залежно від їхніх дій у схемі:

- за ч. 1 ст. 114-1 Кримінального кодексу України, тобто у  перешкоджанні законній діяльності Збройних Сил України та інших військових формувань в особливий період;

- за ч. 3 ст. 332 Кримінального кодексу України, а саме в сприянні в незаконному переправленні осіб через державний кордон України порадами, вказівками, наданням засобів, вчиненому за попередньою змовою групою осіб, з корисливих мотивів.

Максимальне покарання, передбачене їхніми санкціями, – позбавлення волі на строк до дев'яти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років з конфіскацією майна.

Суд обрав підозрюваним запобіжні заходи у вигляді тримання під вартою з правом внесення застави. Встановлюється повне коло осіб, причетних до даного злочину. Також слідчі встановлюватимуть осіб, які могли вже скористатися послугами зловмисників. 

Слідство триває під процесуальним керівництвом Малиновської окружної прокуратури міста Одеси.

Відділ комунікації поліції Одещини

1 з 6
2 з 6
3 з 6
4 з 6
5 з 6
6 з 6

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux