46-річного жителя Кодими засудили за незаконне зберігання бойових припасів і вибухових речовин

Вироки суду

Чоловік ховав на присадибній ділянці дві осколкові гранати РГД-5 з підривачами, пороховий заряд до ручного гранатомету, два електродетонатори  та два детонатори до мін, вибухову речовину вагою майже 300 грамів і  патрон, споряджений кулею бронебійно-запалювальної дії.

Згідно з висновками експертизи, всі предмети та речовини, знайдені власником обійстя нібито на місцевому сміттєзвалищі, були придатними до використання. Відтак за незаконне поводження з бойовими припасами та вибуховими речовинами правопорушнику поліцейські оголосили підозру за ч.1 ст.263 Кримінального кодексу України і  матеріали справи передали до суду. 

Суд врахував каяття підсудного та співпрацю зі слідством і призначив йому покарання у вигляді п’яти років позбавлення волі з випробувальним терміном строком на три роки, зобов’язавши періодично з’являтися до уповноваженого органу з питань пробації та повідомляти про зміну свого місця проживання або роботи. Також він повинен буде відшкодувати судові витрати в сумі майже дванадцяти тисяч гривень.

Поліцейські зауважують: відповідно до частини 3 статті 263 ККУ, особа, яка вчинила злочин, передбачений частинами першою або другою цієї статті, але добровільно здала органам влади зброю, бойові припаси, вибухові речовини або вибухові пристрої, звільняється від кримінальної відповідальності.

Відділ поліцейської діяльності №1 Подільського РУП

 

 

 

поліція
новини
зброя