Портал в режимі тестування та наповнення
Управління кримінального аналізу ГУНП в Одеській області – підрозділ, який послуговується штучним інтелектом у запобіганні та виявленні злочинів
Опубліковано 04 квітня 2023 року о 09:35

Служба кримінального аналізу в правоохоронних органах Одещини з’явилася, як порівняти, нещодавно – у 2018 році, а без неї сьогодні вже не обходиться жодний слідчо-розшуковий захід.

«Наші співробітники мають можливість використовувати новітні технології, зокрема штучний інтелект, автоматизовані інформаційні та довідкові системи, реєстри і бази даних, а також аналізувати відео та супутникові знімки в реальному часі. Проведення такої аналітично-розвідувальної та інформаційно-пошукової роботи сприяє розкриттю злочинів», - говорить начальник управління кримінального аналізу ГУНП в Одеській області полковник поліції Олексій Волошко.

До основних функцій управління кримінального аналізу входить участь у розкритті злочинів «за гарячим слідом» та розшуку осіб, які переховуються від органів досудового розслідування, слідчого судді, суду або ухиляються від відбування кримінального покарання. Під час проведення органами і підрозділами поліції слідчих дій, оперативно-розшукових і пошукових заходів з метою розшуку, розпізнавання осіб, трупів працівники УКА надають інформацію оперативно-розшукового характеру, яка формується в процесі розшукової роботи. Також працівники УКА проводять аналіз оперативної обстановки, пов’язаної з розшуковою роботою на території обслуговування, здійснюють вивчення чинників, які впливають на її стан, а також вивчають ефективність ужитих заходів з метою прийняття управлінських рішень, раціональної розстановки сил і засобів, їх використання в розшуковій роботі.

Окремо слід зазначити, що особовий склад УКА постійно залучається до участі в розкритті та розслідуванні найрезонансніших, тяжких та особливо тяжких кримінальних правопорушень. Вони забезпечують аналітичне супроводження кримінальних проваджень та оперативно-розшукових справ, які мають суспільний резонанс, забезпечують проведення оперативних, тактичних та стратегічних кримінальних аналізів для визначення тенденцій і закономірностей розвитку злочинності та підвищення ефективності її протидії.

При цьому у своїй роботі фахівці УКА використовуючи новітні технології, надають перевагу інформаційно-аналітичному забезпеченню, а не інформаційно-довідковій роботі. УКА вдалось акумулювати інформаційні ресурси в одній службі, завдяки чому управління має ексклюзивну серед інших підрозділів ГУНП в Одеській області можливість використовувати в реальному часі автоматизовані інформаційні і довідкові системи, реєстри та банки даних, необхідні для успішного проведення аналітично-розвідувальної та інформаційно-пошукової роботи під час розкриття злочинів.

Новітні підходи в організації протидії злочинності та розкритті злочинів, які використовують представники підрозділу, дозволяють працювати на випередження і спрямовувати ресурси туди, де вони найнеобхідніші.


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux