У Білгороді-Дністровському поліцейські та залізничники говорили з підлітками про важливі аспекти безпеки
Школярам розповіли про небезпечні вчинки, які призводять до травмування та загибелі дітей, а також правопорушення, за які передбачена адміністративна та кримінальна відповідальність.
Поліцейські торкнулися теми вербування неповнолітніх спецслужбами рф та прихильниками ворога.
«Вам пише новий друг у соцмережах, цікавиться вашими захопленнями, підтримує ваші ідеї, пропонує заробіток за виконання простого завдання. Насправді це – вербувальник, який, граючи на довірі, обіцяючи легкі гроші та можливості, намагається заманити вас у пастку. Пам’ятайте: незнайомець у мережі може бути зовсім не тим, за кого себе видає. Будьте обачними і не дозволяйте себе використати у злочинних цілях. Для неповнолітніх передбачена відповідальність за правопорушення з 16, а в деяких випадках із 14 років. До дітей молодшого віку застосовують примусові заходи виховного характеру», - наголошували співробітники сектору ювенальної превенції районного відділу поліції спільно з поліцейським офіцером громади.
Для чіткого розуміння молоді правоохоронці окреслили основні ознаки вербування:
- вас просять сфотографувати якийсь об’єкт чи пересування військових, зробити підпал майна;
- обіцяють хороший заробіток без надмірних зусиль;
- переконують, що ніхто не дізнається, і загалом дітей не саджають у в’язницю;
- тиснуть, шантажують та залякують.
Убезпечити себе можна, повідомивши батькам, вчителям або одразу в поліцію.
Також правоохоронці обговорили з учнями тему дитячих розваг і навели приклади з життя небезпечних та протиправних витівок. Зокрема, розповіли про нещодавні жарти чотирьох підлітків, які повторили експеримент зі змішуванням побутових хімічних речовин, що побачили в одній із соціальних мереж, і влаштували вибух у під’їзді багатоповерхівки, а також двох хлопців, які вилізли на паркан чужого приватного домоволодіння і на ньому зламали камеру відеоспостереження. На щастя, ніхто не постраждав, але в обох випадках відповідальність за протиправні дії дітей понесли їхні батьки.
Із залізничниками поліцейські нагадали хлопцям та дівчатам про небезпеку на об’єктах залізничної інфраструктури. Наголосили, що недопустимо заради вражень підніматися на дахи вагонів, чіплятися за рухомий склад залізниці та перетинати колії, де заманеться. Адже це не екстрим, а реальна загроза здоров’ю та життю.
Крім цього, дітей просили не тікати з дому і завжди тримати зв’язок із батьками, щоб не наражати себе на небезпеку і не підставляти батьків, яким загрожує адміністративна відповідальність за неналежне виховання синів і доньок.
Завершуючи лекцію, правоохоронці наголосили молоді, що кожен вчинок має свої наслідки, і закликали бути відповідальною не лише за себе, а й за своїх рідних.
Білгород-Дністровський районний відділ поліції Одещини