Шестеро жителів Одещини, яких поліцейські викрили у майнових злочинах, понесуть кримінальну відповідальність
Зловмисники завдали потерпілим матеріальних збитків на суму майже 90 тисяч гривень. За скоєне фігурантам загрожує позбавлення волі.
Двоє приятелів із Білгород-Дністровської та Старокозацької громад, раніше неодноразово судимі за крадіжки, грабіж та незаконне заволодіння транспортним засобом, у травні минулого року під час комендантської години, за порушення якої чинним законодавством досі не передбачена відповідальність, в одному із сіл останньої громади проникли до чужого будинку через відчинене вікно. Господаря не було вдома, і зловмисники викрали телевізор, підсилювач, мікшерний пульт та ноутбук, завдавши власнику матеріальної шкоди на суму майже 20 тисяч гривень. Згодом, у райцентрі, вночі, ці ж чоловіки забрали припаркований у дворі однієї з багатоповерхівок чужий мопед вартістю понад 17 тисяч гривень і відкотили його до сусіднього села з метою подальшого продажу. А ще пізніше, теж у темну пору доби, в одному із сіл Шабівської громади один із цих чоловіків проник на чуже подвір`я і з незачиненого автомобіля викрав автосканер та валізу з речами, срібними прикрасами й косметикою на загальну суму понад 4 тисячі гривень.
А от хлопець з одного із сіл Кулевчанської громади у листопаді минулого року вранці проник до кафе, коли заклад ще не працював, і викрав робочий мобільний телефон та виручку. Своїми діями зловмисник завдав власнику збитків на суму понад 13 тисяч гривень.
Ще один молодик з одного із сіл Тузлівської громади у січні поточного року ввечері проник до незачиненого підсобного приміщення приватного домоволодіння односельця, знаючи, що того немає вдома, і викрав електроінструменти на загальну суму 7 тисяч гривень.
П’ять разів судимий за крадіжки та грабіж чоловік із Білгорода-Дністровського у січні цього року вночі проник до двох припаркованих біля багатоповерхівок автомобілів, розбивши скло та зламавши замок. Зловмисник викрав планшет із грошима, реєстратор та автоінструменти, завдавши власникам збитків на суму майже 18 тисяч гривень.
Останній фігурант – житель Ізмаїла. Минулого тижня він, знаючи про проведення ремонтних робіт на території одного з підприємств міста та скориставшись відсутністю людей на об’єкті, переліз через паркан і викрав мідну обмотку із кількох трансформаторів, завдавши підприємству збитків на суму приблизно 10 тис. гривень.
Отримавши заяви від потерпілих, поліцейські розпочали кримінальні провадження, провели низку оперативно-розшукових та слідчих заходів, в ході яких викрили зловмисників. Частину викраденого майна правоохоронці вилучили, частину фігуранти встигли продати, а викрадені гроші витратити на власні потреби.
Зібравши достатню кількість доказів, слідчі під процесуальним керівництвом Білгород-Дністровської та Ізмаїльської окружних прокуратур повідомили фігурантам про підозру, залежно від скоєного, у таємному викраденні чужого майна, тобто крадіжці, вчиненій в умовах воєнного стану, поєднаній із проникненням у житло, інше приміщення, сховище, зокрема повторно, за попередньою змовою групою осіб; та незаконному заволодінні транспортним засобом, вчиненому повторно, за попередньою змовою групою осіб.
Ці злочини кваліфікуються за ч. 4 ст. 185 та ч. 2 ст. 289 Кримінального кодексу України. Максимальне покарання, передбачене їхніми санкціями, – позбавлення волі на строк до восьми років з конфіскацією майна або без такої.
Досудові розслідування відносно фігурантів з Білгород-Дністровського району вже завершено і обвинувальні акти скеровано до суду. Відносно ізмаїльця – слідство триває.
Відділ комунікації поліції Одещини
(за матеріалами Білгород-Дністровського та Ізмаїльського РВП)