Портал в режимі тестування та наповнення

Поліція Одещини нагадує: світловідбивач – це маленький елемент, що додає пішоходу помітності та безпеки

Опубліковано 09 грудня 2025 року о 09:10

Найчастіше ДТП за участю пішоходів трапляються саме в темну пору доби, особливо зараз, коли через часті відключення електроенергії вечорами вулиці майже повністю темні. Тому варто подбати про те, щоб бути максимально видимими на дорозі.

Варто пам’ятати, що світловідбивачі роблять людину помітною для водія здалеку. І згідно з Правилами дорожнього руху, у темну пору доби та за поганої видимості пішоходи, які рухаються проїзною частиною чи узбіччям, повинні використовувати світловідбивачі або бути в одязі, який має світлоповертальні елементи, щоб водії могли їх вчасно побачити.

Крім того, пам`ятайте: світлий одяг теж додає видимості. Людина у чорному одязі зовсім непомітна водієві, в синьому або блакитному водій бачить пішохода за 17 метрів, в червоному – за 24 метри, у жовтому – за 37 метрів, у білому – за 55, а в одязі зі світлоповертальними елементами – за 130-150 метрів.

Ми хочемо, щоб кожен пішохід був у безпеці. Тож закликаємо, виходячи з дому ввечері, не забудьте про світловідбивний елемент.

Відділ комунікації поліції Одещини


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux