Поліцейські завершили розслідування щодо двох чоловіків, які скоїли розбійний напад на літню подружню пару
Аби потрапити в будинок пенсіонерів, зловмисники, ховаючи обличчя за балаклавами, чатували їх біля входу, а потім зв’язали, пригрозили пістолетом і забрали заощадження. Один зловмисник вже отримав обвинувальний вирок суду.
Розбійний напад був скоєний на початку квітня в місті Ізмаїл. Поліцейським про подію повідомили потерпілі.
Вжитими заходами співробітники управлінь карного розшуку та кримінального аналізу ГУНП в Одеській області спільно зі співробітниками територіального підрозділу поліції встановили, що на світанку місцевий 56-річний житель та його 62-річний приятель з іншої області проникли на подвір’я 72-річного чоловіка і його 71-річної дружини, перескочивши через паркан. Дочекавшись, коли господар вийде на вулицю, зловмисники зв'язали йому та жінці руки кабельними стяжками, а потім, залякуючи пістолетом, змусили повідомити, де зберігаються гроші. Забравши з оселі майже 90 тисяч гривень, правопорушники втекли.
Їх затримали через кілька годин за місцями мешкання: молодшого – в місті Ізмаїл, а старшого – у Миколаївській області.
Під час санкціонованих обшуків в оселях затриманих правоохоронці вилучили більшу частину викрадених коштів, які ті поділили між собою і почали витрачати, мобільні телефони, одяг та маски, в яких чоловіки перебували під час вчинення злочину. Крім того, в ізмаїльця вилучили майже 2500 грамів наркотичного засобу канабісу, 19 кущів конопель, які він вирощував на підвіконні, 365 грамів пороху, чотири вогнепальні пістолети з набоями.
За клопотанням слідчих суд обрав фігурантам запобіжні заходи у вигляді тримання під вартою.
Як розповів старший слідчий слідчого відділу Ізмаїльського районного відділу поліції Валентин Янков, у ході досудового розслідування, що тривало під процесуальним керівництвом Ізмаїльської окружної прокуратури, було зібрано достатньо доказів і висунуто фігурантам обвинувачення за ч. 4 ст. 187 Кримінального кодексу України – у нападі з метою заволодіння чужим майном, поєднаному з погрозою застосування насильства, небезпечного для життя та здоров’я особи, яка зазнала нападу, тобто розбої, вчиненому за попередньою змовою групою осіб, з проникненням у житло, в умовах воєнного стану.
Крім того, ізмаїльцю, відносно якого в суді на розгляді перебуває обвинувачення за незаконні зберігання вогнепальної зброї, збут наркотичних засобів та вирощування конопель, також було висунуто обвинувачення за ч. 2 ст. 309 ККУ – незаконне виготовлення, придбання та зберігання наркотичних засобів без мети збуту, якщо предметом таких дій були наркотичні засоби у великих розмірах; ч. 2 ст. 310 ККУ – незаконний посів та незаконне вирощування конопель у кількості від десяти до п’ятдесяти рослин, вчинене особою, яка раніше скоїла кримінальне правопорушення, кваліфіковане за ст. 309 ККУ; ч. 1 ст. 263 ККУ – зберігання, придбання вибухових речовин, вогнепальної зброї та бойових припасів без передбаченого законом дозволу.
Обвинувальні акти правоохоронці скерували до суду. Матеріали щодо жителя Миколаївщини вже розглянуті. Суд визнав його винним і призначив покарання у вигляді восьми років позбавлення волі з конфіскацією майна. Справа щодо ізмаїльця на розгляді.
Ізмаїльський районний відділ поліції Одещини
