Портал в режимі тестування та наповнення

Поліцейські завершили досудове розслідування відносно жителя Одеси, який у шахрайський спосіб заволодів коштами трьох співмістян

Опубліковано 10 лютого 2026 року о 12:00

Фігурант обіцяв громадянам придбати та доставити автомобілі з-за кордону, взяв гроші, а домовленостей не виконав.

Минулого року до поліції звернулися із відповідними заявами троє потерпілих, віком 51, 39 та 32 роки. У ході проведення розшукових та слідчих заходів співробітники відділу поліції № 1 Одеського районного управління поліції № 1 встановили, що до злочинів причетний 39-річний житель Одеси, судимий за шахрайство та заволодіння транспортним засобом. Чоловік працював на одній зі станцій технічного обслуговування та займався ремонтом транспортних засобів, зокрема й автомобілів заявників. Він запропонував їм свої «послуги» з придбання через аукціон «BMW» зі Сполучених Штатів Америки, їх доставку та оформлення.

Чоловік запевняв, що має досвід у цьому «бізнесі» та численних клієнтів, тож люди погодилися на пропозицію.

Фігурант отримав від замовників кошти на покупку транспортних засобів та розмитнення, а потім тривалий час запевняв, що автівки прямують до покупців. Останні довго чекали, але так і не дочекалися обіцяного. Сума збитку, спричиненого їм, становить майже 33,5 тисячі доларів, які зловмисник привласнив.

«Після проведення розслідування фігуранту висунуто обвинувачення за частинами 3 і 4 статті 190 Кримінального кодексу України. Йдеться про незаконне заволодіння чужим майном шляхом зловживання довірою, тобто шахрайство, вчинене повторно, в умовах воєнного стану, що завдало потерпілим значної шкоди та у великих розмірах. Максимальне покарання за такі дії – вісім років позбавлення волі. Обвинувальний акт скеровано до суду. Обвинувачення в суді підтримуватиме Хаджибейська окружна прокуратура міста Одеси, під процесуальним керівництвом якої тривало досудове розслідування», - розповіла слідча територіального підрозділу поліції Юлія Іванова.

Одеське районне управління поліції № 1


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux