Поліцейські відправили на лаву підсудних водія з Ізмаїльського району, який нетверезим сів за кермо автівки і травмував двох пішоходів, з яких одного – смертельно
Фігуранту загрожує до десяти років ув’язнення з позбавленням права керувати транспортними засобами на той самий строк.
Автопригода сталася у вересні минулого року в місті Ізмаїл. У межах розпочатого кримінального провадження слідчі встановили, що 47-річний житель Саф’янівської громади у стані алкогольного сп’яніння сів за кермо легкового автомобіля та здійснив наїзд на двох чоловіків 48-ми та 37-ми років, які перетинали дорогу. Пішоходів госпіталізували з тяжкими травмами. На жаль, старший за віком чоловік від отриманих тілесних ушкоджень у лікарні помер.
Керманич не постраждав. Перевірка на стан сп’яніння показала в його організмі 2,55 проміле алкоголю, що перевищує допустиму норму в понад 12 разів.
Поліцейські затримали водія у процесуальному порядку. Згодом суд обрав йому запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з правом внесення застави в розмірі 242 тис. грн, яким він скористався.
«Ми зібрали достатньо доказів вини фігуранта, у тому числі висновки низки судових експертиз. На їх підставі чоловіку висунуто обвинувачення в порушенні правил безпеки дорожнього руху особою, яка керує транспортним засобом у стані алкогольного сп'яніння, що заподіяли потерпілим тяжкі тілесні ушкодження та спричинили смерть. Максимальне покарання за цей злочин – 10 років позбавлення волі з позбавленням права керувати транспортними засобами на той самий строк. Досудове розслідування завершено і обвинувальний акт за ч. 3 ст. 286-1 Кримінального кодексу України скеровано до суду», - зазначив начальник Ізмаїльського районного відділу поліції Віктор Герасименко.
Поліцейські закликають усіх учасників дорожнього руху дотримуватися ПДР. Водіїв просимо за жодних обставин не сідати за кермо у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, не перевищувати дозволену швидкість, уважно слідкувати за дорожньою обстановкою. Пішоходів просимо перетинати дорогу по пішохідному переходу, переконавшись, що це безпечно, а в темну пору доби та в умовах недостатньої видимості ще й використовувати світлоповертальні елементи, щоб бути помітними.
Ізмаїльський районний відділ поліції Одещини