Портал в режимі тестування та наповнення
Обмін (виданого вперше строком дії на 2 роки, старого на нове або у разі знищення) посвідчення водія (інфографіка, відео)
Опубліковано 20 червня 2023 року о 09:15

У водія в Україні може бути лише одне чинне посвідчення водія. Щоразу при обміні або відновленні документу особа отримує посвідчення водія із новим номером та серією. При виготовленні нового документу — старий перестає бути чинним. Це стосується як посвідчення водія виготовленого на фізичному бланку (пластиковому) із його відображенням в електронній формі, так і Е-посвідчення водія, яке формується в електронній формі без виготовлення на фізичному бланку.

Термін дії посвідчення водія в Україні зараз — 30 років. А виданого вперше — 2 роки.

Замовити відновлення або обмін посвідчення водія в Україні можливо трьома способами: 

− офлайн у будь-якому зручному сервісному центрі МВС (інтерактивна карта

− або онлайн 

Необхідний пакет документів (можна в електронній формі в застосунку Дія):

 • паспорт громадянина України або:

  • паспорт громадянина України для виїзду за кордон;
  • тимчасове посвідчення громадянина України;
  • посвідка на постійне проживання;
  • посвідки на тимчасове проживання;
  • посвідчення біженця;
  • посвідчення особи, яка потребує додаткового захисту;
  • посвідчення особи, якій надано тимчасовий захист

(у разі відсутності в зазначеному документі відомостей про зареєстроване місце проживання разом надається витяг про місце реєстрації проживання або довідка про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи, в якій зазначено фактичне місце проживання, або відображення цього витягу чи довідки в електронній формі в застосунку Дія);

 • довідка (або її копія) про реєстраційний номер облікової картки платника податків або серія та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовилися від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків, повідомили про це відповідному контролюючому органу і мають про це відмітку в паспорті);
 • медична довідка щодо придатності до керування транспортним засобом (на час дії воєнного стану не є обов’язковою);
 • наявне посвідчення водія, яке підлягає обміну (якщо втрата чи знищення, то водій надає пояснення обставин втрати такого посвідчення водія; якщо викрадення, то надається документ із поліції);
 • платіжний документ (квитанція), який засвідчує оплату адміністративної послуги.

При замовленні послуги обміну посвідчення водія онлайн фото у новому документі залишається тим, що наявне в реєстрах. А при особистому зверненні офлайн водія повторно сфотографують і оновиться фото в реєстрах.

Термін надання послуги: ми робимо все можливе, щоб віддавати готовий документ у день звернення офлайн, але законодавством визначено до 5 днів на виготовлення посвідчення водія. А при замовленні онлайн-послуги законодавством передбачено до 10 днів на розгляд заявки, окремо надаються логістичні послуги.

Вартість: орієнтовно 270 грн, може бути нарахована комісія банку.

Обмін виданого вперше посвідчення водія

Отримати нове посвідчення водія у зв’язку з обміном виданого вперше посвідчення водія, на 2 роки, можливо виключно після закінчення строку його дії, а не раніше. Тобто, починаючи з дня, наступного після дати, вказаної як кінцева у наявному документі.

Важливо зазначити, що відповідно до пункту 25¹ Постанови КМУ від 8 травня 1993 року № 340 обмін посвідчення водія, виданого особі вперше, проводиться без складання іспитів за умови вчинення особою протягом двох років з дня видачі такого посвідчення не більше двох адміністративних правопорушень у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху та не вчинення нею кримінального правопорушення, передбаченого статтею 286 Кримінального кодексу України.

У разі, якщо такі порушення були, громадянин обмінює своє посвідчення водія на постійне лише після складення теоретичного та практичного іспитів у сервісному центрі МВС.

Повернення посвідчення водія особам, які отримали його вперше та були позбавлені права на керування транспортними засобами, не відбувається. Поновлення права керування транспортними засобами в такому випадку здійснюється після підготовки у навчальному закладі та після успішного складання теоретичного і практичного іспитів у сервісному центрі МВС. Таке посвідчення знову видається на 2 роки.

Обмін посвідчення водія у зв’язку зі зміною особистих даних (прізвище, ім’я та по батькові) проводиться на підставі документа, що підтверджує таку зміну.

Обмін старого посвідчення водія на нове

Не існує вимоги обмінювати старі посвідчення водія на нові. Дійсними вважаються всі раніше видані на території України посвідчення водія. З усіма чинними бланками посвідчень можна ознайомитись в розділі «Зразки українських посвідчень водія». Але за бажанням водія такий обмін старого на нове можливо здійснити в будь-який момент.

Для замовлення такої послуги онлайн, ваше посвідчення уже має відображатись в електронних реєстрах. Варто нагадати, що електронні бази даних з’явилися в Україні в 2013 році. Тому не всі раніше видані посвідчення водія можливо обміняти з замовленням онлайн. Тоді послуга доступна для водія офлайн.

У разі зміни персональних даних (прізвище, власне ім’я, по батькові, стать) власник посвідчення водія зобов’язаний здійснити його обмін не пізніше 10 днів з дня отримання нового документа, що посвідчує особу та підтверджує громадянство України чи спеціальний статус особи (паспорта).

Обмін посвідчення водія у разі зміни персональних даних відбувається за умови подачі нового документа, що посвідчує особу та підтверджує громадянство України чи спеціальний статус особи (паспорта) та документа, що підтверджує зміну особистих даних (наприклад, свідоцтва про реєстрацію шлюбу тощо).

Відновлення посвідчення водія 

Втрачені документи можливо відновити. При отриманні нового посвідчення водія особа отримує документ із терміном дії 30 років з моменту виготовлення, якщо це не було посвідчення водія, видане вперше. 

У разі, якщо водій втратив або у нього викрали перше посвідчення водія, видане на 2 роки, то водій отримає новий документ із зазначенням терміну дії втраченого або викраденого посвідчення. Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux