Займався недобродійними справами: на Одещині правоохоронці викрили керівника благодійної організації в незаконному використанні гуманітарної допомоги

майнові злочини

Встановлено, що очільник одного з величезних благодійних фондів в Одеській області організував постачання від міжнародних донорів в Україну касок, бронежилетів, медичного та іншого приладдя нібито для потреб армії. Проте, попри обіцянки закордонним благодійникам передавати гуманітарний вантаж за призначенням , він усе це продавав.

Припинили функціонування злочинної схеми співробітники Слідчого управління ГУНП в Одеській області за оперативного супроводу Служби безпеки України під процесуальним керівництвом обласної прокуратури.

Правопорушника затримали «на гарячому» під час реалізації партії міжнародної гуманітарної допомоги на суму майже 500 тисяч гривень.

В ході невідкладних обшуків транспортних засобів, помешкання, офісного та складського приміщень благодійної організації було вилучено захисні каски, аптечки, розгрузки, бронежилети та іншу гуманітарну допомогу, а також кошти, отримані за її незаконну реалізацію.

«Дії «благодійника» кваліфіковані за ч. 3 ст. 201-2 Кримінального кодексу України. Йдеться про незаконне використання з метою отримання прибутку гуманітарної допомоги, благодійних пожертв або безоплатної допомоги, вчинене в особливо великому розмірі під час воєнного стану. Такі дії караються позбавленням волі на строк від п’яти до семи років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до трьох років та з конфіскацією майна, - зазначив старший слідчий СУ ГУНП Андрій Цінський. – В ході слідства будуть встановлені й інші учасники злочинного ланцюга. Наразі вирішується питання про оголошення фігуранту підозри та обрання запобіжного заходу. Слідство триває».

Відділ комунікації поліції Одеської області

 

поліція
новини
крадіжка
stoprussia