Портал в режимі тестування та наповнення
Меню

Майже 2 млн грн збитків під час закупівлі мультимедійного обладнання для закладів освіти: поліцейські викрили бухгалтерку однієї з одеських комунальних установ у службовій недбалості

Опубліковано 23 червня 2026 року о 17:00

Фігурантці повідомили про підозру та обрали запобіжний захід. Їй загрожує до п’яти років позбавлення волі.

Слідчі слідчого управління обласної поліції спільно зі співробітниками управління стратегічних розслідувань в Одеській області ДСР НПУ виявили та задокументували порушення у сфері публічних закупівель, що призвели до мільйонних збитків для громади Одеси.

За даними слідства, бухгалтерка, відповідальна за організацію та проведення закупівель, проведення відкритих торгів, оприлюднення необхідної інформації в електронній системі закупівель, а також за розвиток матеріально-технічної бази закладів освіти Київського району міста, у травні 2024 року організувала відкриті торги на придбання 98 комплектів мультимедійного обладнання. Очікувану вартість товару вона визначила на рівні 6,3 мільйона гривень із податком на додану вартість.

У результаті договір уклали з однією з фірм, що спеціалізується на постачанні мультимедійного обладнання для закладів освіти, на ту саму суму. Водночас, за даними слідства, ринкова вартість предмета закупівлі на той момент була значно нижчою.

Через неналежне виконання службових обов’язків бухгалтерка не дотрималася принципу економії та не здійснила належного аналізу ринку, зокрема не опрацювала альтернативні комерційні пропозиції. Це призвело до переплати майже 2 мільйонів гривень, які безпідставно перерахували постачальнику.

Зібравши достатньо доказів, слідчі повідомили фігурантці про підозру за ч. 2 ст. 367 Кримінального кодексу України. Йдеться про службову недбалість, тобто неналежне виконання службовою особою своїх обов’язків через несумлінне ставлення до них, що спричинило тяжкі наслідки охоронюваним законом громадським інтересам. Покарання за цей злочин – до п’яти років позбавлення волі з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю строком до трьох років.

Суд обрав підозрюваній запобіжний захід у вигляді застави.

Слідство триває. Процесуальне керівництво у справі здійснює Одеська обласна прокуратура.

Відділ комунікації поліції Одещини

1 з 5
2 з 5
3 з 5
4 з 5
5 з 5

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux