Кіберполіція Одещини викрила «чорних» реєстраторів

Кіберзлочини

Спільники протягом трьох років здійснювали незаконну перереєстрацію нерухомого майна. Вже встановлена причетність до 18 таких епізодів. 

Співробітниками кіберполіції Одеської області спільно зі слідчими поліції Одещини, під процесуальним керівництвом місцевої прокуратури викрито державного реєстратора та приватного нотаріуса, які за грошову винагороду, вносили до реєстру нерухомого майна недостовірну інформацію щодо власників та здійснювали перереєстрацію цього майна з товариства на інших суб’єктів господарювання.

Встановлено, що службовці протиправною діяльність займалися протягом трьох років та причетні до 18 таких кримінальних правопорушень. 

Наразі їм повідомлено про підозру за ч. 3 ст. 362 (несанкціоновані дії з інформацією, яка оброблюється в електронно-обчислювальних машинах (комп'ютерах), автоматизованих системах, комп'ютерних мережах або зберігається на носіях такої інформації, вчинені особою, яка має право доступу до неї) Кримінального кодексу України.

Київським районим судом м. Одеса державному реєстратору обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з правом внесенні застави в сумі 5 мільйонів гривень, приватному нотаріусу - цілодобовий домашній арешт. Триває досудове розслідування. 

Департамент кіберполіції Національної поліції України