Портал в режимі тестування та наповнення
Інтерпол, чия діяльність присвячена протидії проявам міжнародної злочинності
Опубліковано 28 березня 2023 року о 12:40

Ледь не з проголошення незалежності в Україні почав роботу особливий, відомий переважно з кінофільмів, підрозділ Міжнародної організації кримінальної поліції (МОКП) – Інтерполу. В структурі Національної поліції він з’явився значно пізніше, аж у 2018 році, поєднавши в собі повноваження Національного центрального бюро Інтерполу та Національного контактного пункту Європолу. Згодом у структурі Головного управління Національної поліції в Одеській області було створено відділ міжнародного поліцейського співробітництва. Тоді його очолив Петро Канівець. Сьогодні керівником підрозділу є підполковник поліції Андрій Воробйов.Як для прикордонного регіону, для Одещини питання боротьби з транснаціональною злочинністю завжди було актуальним. За час існування, завдяки правильній та чіткій організації діяльності відділу міжнародного поліцейського співробітництва, його співробітниками проводилися заходи із затримання небезпечних злочинців, що перебувають у міжнародному розшуку за вчинення терористичних актів, навмисних вбивств, розбійних нападів, викрадення, торгівлю людьми та розповсюдження наркотиків. Поліцейські цього підрозділу координують заходи із розшуку осіб за межами України, виявляють фіктивні фірми та осіб, що з використанням інтернет-мережі та інших технічних засобів вчиняють шахрайські дії. Відділ організує та координує інші служби, коли мова йде про використання інформаційної системи Інтерполу, проведення необхідних перевірок і оперативно-розшукових заходів, обмін аналітичною та статистичною інформацією з протидії злочинності, що має транснаціональний характер або виходить за межі країни.

З початку повномасштабного вторгнення росії на територію України інтерполівці займаються дипломатичною роботою з міжнародними представництвами, а також допомогою в розслідуванні воєнних злочинів, які скоюють російські військові в нашій державі, що необхідно для подальших міжнародних судів. Регулярно зустрічаються із представниками органів правопорядку зарубіжних країн та міжнародних організацій, на кшталт Консультативної місії Європейського Союзу, Організації з безпеки і співробітництва в Європі. Сторони разом працювали над впровадженням міжнародного досвіду в роботі поліції, розширенні вже всім відомих проєктів «Поліцейський офіцер громади», «Custudy Records» та «Безпечна школа». Міжнародне співробітництво відбувається також у сферах економіки, науки, технологій, довкілля, гуманітарній та інших.

Зараз однією з основних тем є шляхи співпраці в реформуванні сектору цивільної безпеки в період воєнного стану та відновлення.

Міжнародні експерти надають стратегічні консультації та практичну підтримку нашим спеціалістам, а зробити сектор цивільної безпеки України та Європи ефективнішим, дієвішим, прозорішим та таким, що користується довірою громадян.


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux