Портал в режимі тестування та наповнення
Барнахус – це рішучий крок у захисті прав дітей, які постраждали або стали свідками жорстокого поводження та насильства – поліція Одещини
Опубліковано 16 листопада 2023 року о 16:00

Сьогодні, 16 листопада, в Одесі відбулося відкриття відділення центру захисту та соціально-психологічної підтримки у процесі слідства та правосуддя дітей за моделлю Barnahus.

Участь у заході взяли представники профільних підрозділів місцевих органів влади, Міністерства юстиції України, Міністерства внутрішніх справ України, Національної поліції, Генеральної прокуратури, Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні, міжвідомчих та громадських організацій. Учасники обговорили актуальні питання та перспективи імплементації моделі Барнахус в Одеській області.

«Барнахус  – це центр багатопрофільної міжвідомчої команди, до якої входять представники правоохоронних органів, кримінального судочинства, служб захисту дітей, а також медичні працівники і працівники сфери захисту психічного здоров’я. Їхня мета – оперативно забезпечити дітям, які постраждали або стали свідками жорстокого поводження та насильства, скоординований ефективний захист у такий спосіб, щоб не відбувалося розтягування взаємодії дітей з системою правосуддя і ті могли без травмування швидко повернутися до звичного життя», - пояснила начальниця відділу ювенальної превенції ГУНП в Одеській області Вікторія Чалова.

Центр складається з декількох спеціалізованих кімнат для медика, психолога, слідчого, прокурора та інших учасників опитування. Одне приміщення безпосередньо для опитування дітей. Воно обладнане відповідним інтер’єром і технічними засобами для запису всього, що в ньому обговорюватиметься.

Як відбуватиметься процес роботи служб з дітьми в одеському Барнахусі, розповів начальник Управління ювенальної превенції Національної поліції України Василь Богдан. 

– У кімнаті опитування з дитиною працюватиме спеціалізований психолог, саме він ставитиме запитання дитині, які цікавлять слідчих, прокурорів, головуючого суддю. Їх він чутиме у мікрофон у своєму вусі. Увесь процес встановлення фактів щодо скоєного проти дитини або у її присутності, фіксуватиметься на відеокамери і транслюватиметься або в судове засідання, або в іншу кімнату, де перебуватиме міждисциплінарна команда, та використовуватиметься під час розслідування кримінального правопорушення.

За словами заступника Міністра юстиції України Олександра Банчука, Одеса є восьмим регіоном, де відкрито Барнахус. 

– Цей процес досить довгий, адже, крім інфраструктурних вкладень, включає тривале навчання відповідних команд, куди входять представники поліції, прокуратури, судової влади, безоплатної правової допомоги, психологів і медиків. Тому не так швидко, як нам би хотілося, відкриваються такі центри. І дуже цінно, що місцева влада в цей важкий період знаходить ресурси, щоб започаткувати їх діяльність, - зазначив заступник Міністра.


Відділ комунікації поліції Одещини 


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux