Портал в режимі тестування та наповнення
Актуальні питання кримінально-правової кваліфікації, документування та розслідування колабораціонізму
Опубліковано 21 липня 2022 року о 16:55

За такою назвою сьогодні, 21 липня, в Одеському держаному університеті внутрішніх справ відбулась Всеукраїнська науково-практична конференція.

Ректор ОДУВС доктор юридичних наук, доцент, заслужений працівник освіти України полковник поліції Дмитро Швець зазначив, що з початком повномасштабної відкритої агресії росії проти України був кинутий виклик безпеці всього світу. Водночас, на тимчасово окупованих територіях України є особи, які свідомо займаються колабораційною діяльністю. Саме тому головною метою конференції є створення професійної платформи для відкритого діалогу, обміну думками, актуальною інформацією щодо напрацювання рекомендацій для правоохоронних органів та суду у частині кваліфікації, документування, розкриття та розслідування злочинів, що вчиняють особи-колаборанти на території нашої держави.

Конференція проходила за такими напрямами, як: кримінальна відповідальність за колабораційну діяльність у сучасних реаліях: законодавчі та правозастосовні проблеми; та актуальні проблеми документування та розслідування колабораціонізму.

Начальниця Головного управління з питань деокупації та реінтеграції Автономної Республіки Крим та інших тимчасово окупованих територій України Директорату стратегічного планування та європейської інтеграції МВС України Мєр’єм Джелілова зазначила, що у більшості випадків виявити таку діяльність, розкрити та розслідувати її досить складно через прихованість і, як наслідок, виникають проблеми з притягненням винних до кримінальної відповідальності.

Начальник Головного управління Національної поліції в Одеській області доктор юридичних наук, доцент генерал поліції третього рангу Микола Семенишин зауважив на важливості та актуальності піднятого питання. Очільник поліції Одещини звернув увагу, що відповідно до наказу Голови НПУ і на території Одеської області проводиться низка заходів з метою виявлення осіб, які можуть бути причетні до колабораційної діяльності. Та деякі зміни до законодавства, відсутність певного досвіду у документуванні колабораційної діяльності потребують обговорення, для того, щоб мати змогу ефективніше працювати та виявляти вказаних осіб, а також причетних до диверсійної діяльності та співпраці з ворогом.

У науково-практичній конференції взяли участь представники як Національної поліції, так і Служби безпеки України, судової влади та прокуратури, а також науковці та викладачі вишів системи МВС.

Одеський держаний університет внутрішніх справ


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux