Портал в режимі тестування та наповнення
Ціна неправдивих викликів спецслужб – втрачений час для реальної допомоги людям
Опубліковано 16 січня 2020 року о 10:14

Правоохоронці неодноразово попереджали про відповідальність за свідоме введення в оману екстрених служб, що передбачена статтями 183 та 259 адміністративного та кримінального кодексів відповідно. Незважаючи на це, від деяких громадян продовжують надходити повідомлення про надзвичайні ситуації, які не відповідають дійсності. І байдуже, що дорогоцінний час, витрачений на перевірку хибної інформації, може коштувати здоров'я, а то й життя людям, які в ті хвилини потребують реальної допомоги.

Причини неправомірної поведінки в кожного свої: хтось шукає розваг, хтось прагне помсти, а хтось намагається таким чином вирішити свої проблеми. Як приклад, 75-річний житель Ізмаїльського району повідомив на спецлінію «101» про задимлення у квартирі сусіда зверху тільки тому, що не зміг достукатися, коли той заливав його оселю, і вирішив, що саме виклик на «пожежу» пришвидшить приїзд спеціальних служб. Зараз з цим інцидентом розбираються поліцейські. Після встановлення всіх обставин діям чоловіка буде дана правова оцінка.

А ось 27-річна студентка одного з ізмаїльських вищих навчальних закладів надіслала неправдиве повідомлення про можливий вибух у виші. Як з’ясувалося, так вона хотіла привернути до себе увагу викладачів. Дії правопорушниці поліцейські вже кваліфікували як хуліганство. За недоречний жарт, відповідно до ч. 1 ст. 296 Кримінального кодексу України, їй загрожує, у кращому випадку, штраф від п'ятисот до тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, а у найгіршому - обмеження волі на строк до п'яти років.

Поліцейські вкотре наголошують: зі спеціальними службами (пожежна охорона, поліція, швидка медична допомога, аварійні служби) подібні «жарти» не тільки недоречні, а й небезпечні. Крім того, що для перевірки таких повідомлень дарма витрачаються шалені матеріально-технічні та людські ресурси, так ще й втрачається дорогоцінний час, що можна було б витратити на допомогу людям, які реально її потребують. Шкода, що серйозно про наслідки такої поведінки громадяни починають замислюватися, тільки опинившись по інший бік проблеми.

Відділ комунікації поліції Одеської області

 (за матеріалами Ізмаїльського ВП)


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux