Усі правопорушники – жителі райцентру та територіальних громад віком від 18-ти до 86-ти років, серед них одна жінка. Їм загрожує покарання штрафом, громадськими роботами або адміністративним арештом.
Кривдники ображали своїх батьків, дружин, сестер та дітей лайкою, погрозами фізичною розправою, вдавалися до побиття, виганяли рідних з дому через те, що погляди на деякі сімейні ситуації не співпадали. П’ятеро з них протягом року вже притягувались до відповідальності за домашнє насильство. У деяких випадках потерпілими стали і найменші члени родин, у присутності яких дорослі сварилися.
До прикладу, 18-річна дівчина на очах у дворічного сина ображала та била свою матір. 47-річний чоловік у присутності трьох малолітніх онуків влаштував сварку з дружиною і побив вікна у будинку. А 37-річний батько чотирьох неповнолітніх дітей за їх присутності сварився та застосовував фізичну силу до колишньої тещі.
Відносно правопорушників складені адміністративні матеріали за частинами 1 та 2 статті 173-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення, якою кваліфікується вчинення домашнього насильства, насильства за ознакою статі, невиконання термінового заборонного припису або неповідомлення про місце свого тимчасового перебування. Також поліцейські, оцінивши наявні ризики для потерпілих, відносно деяких кривдників винесли термінові заборонні приписи, аби попередити можливі тяжкі наслідки. Окрім того, про факти вчинення домашнього насильства, свідками яких були діти, правоохоронці повідомили службу у справах дітей з метою проведення подальшої перевірки сімей та вжиття заходів профілактики з батьками. З кривдниками поліцейські провели профілактичні бесіди і пояснили: якщо вони продовжуватимуть ображати рідних, на них очікує суворіше покарання. Умисне систематичне вчинення домашнього насильства може обернутися кримінальною відповідальністю, передбаченою статтею 126-1 Кримінального кодексу України.
«Адміністративні матеріали правоохоронці скерували до суду. Громадянам, які скоїли правопорушення вперше, загрожує штраф від 170 до 340 гривень або громадські роботи на строк від 30 до 40 годин, або адміністративний арешт на строк до 10 діб. А тим, що скоїли правопорушення вдруге протягом року, – штраф від 340 до 680 гривень або громадські роботи на строк від 40 до 60 годин, або адміністративний арешт на строк до 15 діб», - розповів т.в.о. начальника Білгород-Дністровського районного відділу поліції Олександр Звягінцев.
Правоохоронці наголошують: якщо ви стали жертвою домашніх кривдників або свідком таких подій, не зволікайте, а одразу звертайтесь на спецлінію «102» або до найближчого територіального підрозділу поліції.
Отримати необхідну консультацію можна також, звернувшись до:
• Національної «гарячої лінії» з попередження домашнього насильства, протидії торгівлі людьми та гендерної дискримінації (цілодобово, анонімно, безкоштовно) 0800 500 335 зі стаціонарних телефонів та 116 123 з мобільних телефонів;
• Урядової «гарячої лінії» з протидії торгівлі людьми, запобігання та протидії домашньому насильству, насильству за ознакою статі та насильству стосовно дітей – 15-47;
• Єдиного контакт-центру системи безоплатної правової допомоги – 0 800 213 103.
Білгород-Дністровський районний відділ поліції Одещини