Портал в режимі тестування та наповнення
У чому небезпека інтернетзалежності дітей і як зарадити проблемі – поради батькам від поліцейських Одещини
Опубліковано 31 березня 2021 року о 15:38

Сучасна молодь змалечку «зависає» у віртуальному просторі, де багато розваг та цікавої і корисної інформації. Або ж, відчуваючи брак уваги рідних, підлітки шукають однодумців та людей, яким вони нібито не байдужі, саме у різноманітних спільнотах. При цьому багато дітей не усвідомлюють, які загрози приховує всесвітня мережа і як від них берегтися.

Співробітники ювенальної превенції поліції Одещини зазначають, що на території області у цьому році зареєстровано п’ять самогубств підлітків.  Проаналізувавши усі ці випадки, поліцейські з’ясували: вчинкам неповнолітніх, які наклали на себе руки, передували розлучення батьків, конфлікти в сім’ї або з друзями, негаразди в особистому житті, психічні розлади. Поліцейські, які постійно спілкуються з дітьми як особисто, так і у навчальних закладах під час проведення лекцій, наголошують: усі ці факти повинні спонукати  дорослих до негайних і рішучих дій.

Довірливі відносини з батьками, їх підтримка, турбота та любов роблять дітей впевненими у собі, ладними протистояти негативним впливам, з якими вони стикаються на вулиці, серед однолітків та часто в соціальних мережах, де зловмисникам легше ховатися від відповідальності. У важкі періоди свого життя, не маючи підтримки рідних та друзів, підлітки «ковтають» гачок зловмисників, які створюють у соціальних мережах небезпечні групи, і стають суб’єктами їхнього впливу. Буває, звичайно, що до таких груп пристають діти молодшого віку, які просто не усвідомлюють небезпеку цих забавок, сприймаючи їх за звичайну гру.

«Щоби зарадити проблемі, треба бути чуйними до дітей, розказувати їм про небезпечні пастки та пояснювати, як їх уникати. Але навряд вони стануть дослухатися до дорослих, з якими не мають тісних стосунків, яким нецікаво, чим вони захоплюються та переймаються. Тому в першу чергу треба почати з роботи над собою, – говорить начальник відділу ювенальної превенції Віталій Капуляк.  – Якщо ви прагнете допомогти своїй дитині, звертайте увагу на її емоційний стан, на те, з ким і як вона спілкується, які сайти відвідує, якому фото-, відео- чи аудіоконтенту віддає перевагу. Будьте сучасними батьками, які йдуть у ногу з часом і вміють розмовляти з дитиною однією мовою для уникнення стіни непорозуміння. Станьте другом для дитини у всьому, в тому числі і в соціальних мережах. Більше часу проводьте разом, дайте зрозуміти, що ви не просто контролюєте, а щиро зацікавлені інтересами дитини і готові її підтримати і вислухати в будь-який момент. Займайте дитину спортивними або культурними секціями, показуйте, наскільки цікавішим є спілкування офлайн».

Відділ комунікації поліції Одеської області


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux