Сторони представляли заступник Голови Нацполіції - начальник кримінальної поліції Андрій Нєбитов і начальник Кримінального бюро Головного управління Національної поліції Польської Республіки Міхал Бялєцькі. Керівники обговорили спільні пріоритети - протидія нелегальному обігу зброї та наркотиків, боротьба з торгівлею людьми, розшук людей і розслідування воєнних злочинів росії.
У складі делегації поліції Польщі: офіцер бюро міжнародного поліцейського співробітництва Даніела Шелест і офіцер зв’язку Польщі в Україні Павел Мейхер. З боку України участь у зустрічі взяли начальник Департаменту карного розшуку Вадим Дзюбинський, начальник Департаменту міграційної поліції Сергій Шайхет, начальник Департаменту боротьби з наркозлочинністю Дмитро Торгало, т.в.о. начальника Департаменту міжнародного поліцейського співробітництва Іван Гульпа, представники Головного слідчого управління.
Міхал Бялєцькі повідомив, що польська поліція зацікавлена у продовженні співробітництва, а також обміні досвідом з українськими колегами:
«Ми залучені до спільної слідчої групи, яка здійснює розслідування воєнних злочинів рф, а також до інших проєктів, зокрема минулого року проводили навчання для українських правоохоронців з використання сканерів для фіксації місця злочину», - зазначив глава польської делегації.
Андрій Нєбитов наголосив, що в умовах війни й масової міграції громадян Україна сприяє безпеці в Європі. Так, за два роки повномасштабного вторгнення рф не допущено жодного випадку потрапляння до країн ЄС нелегальної зброї.
«Розгалужена мережа блокпостів допомагає вчасно виявляти зброю, яка може переміщуватись з районів бойових дій до західних областей. Докладаємо максимум зусиль, аби ця зброя й надалі не потрапила за межі України», - підкреслив заступник Голови Нацполіції.
Так, у 2023 році з незаконного обігу вилучено 5 тисяч одиниць вогнепальної зброї, 18 тисяч гранат. А тільки за три місяці 2024 року - 1300 одиниць вогнепальної зброї, 3,5 тисячі гранат, 400 тисяч набоїв і майже тонну вибухівки.
Набирає обертів боротьба з наркозлочинністю, яка здійснюється у тісній взаємодії з правоохоронцями ЄС. У цьому році українські поліцейські скерували до суду обвинувальні акти стосовно 65 організованих злочинних груп, які діяли у сфері наркобізнесу. Це вдвічі більше, ніж за аналогічний період минулого року.
«Європейське партнерство дає нашій країні нові можливості, щоби в умовах щоденних російських атак протистояти злочинності, а також сприяти сфері безпеки», - відзначив Андрій Нєбитов.
Департамент комунікації Національної поліції України