Своїми протиправними діями правопорушники завдали державі збитків на понад мільйон гривень. За скоєне їм загрожує позбавлення волі.
Викрили та припинили незаконну діяльність співробітники Білгород – Дністровського районного відділу поліції спільно з працівниками Управління стратегічних розслідувань в Одеській області ДСР НПУ та Служби безпеки України під процесуальним керівництвом Білгород-Дністровської окружної прокуратури.
Поліцейські встановили, що директор одного з комунальних підприємств Білгород-Дністровського району розробив злочинну схему для власного збагачення.
Чоловік вирішив по документах оформлювати на роботу до ввіреного йому підприємства людей, які б насправді там не працювали, а їхню заробітну плату привласнювати. Для втілення цього плану він залучив свою знайому.
Жінка підшукувала неосвічених громадян та таких, що потрапили у складні життєві обставини, та, вводячи їх в оману, отримувала у них особисті документи, після чого відкривала рахунки в банківських установах і передавала необхідні дані й документи організатору для «працевлаштування».
Директор підприємства зі свого боку підписував накази про прийняття таких осіб на роботу та обліковував їх «робочий час» для нарахування зарплатні.
В подальшому «зароблені» гроші знімались з банківських карток «працівників».
У такий спосіб спільникам протягом шести місяців вдалося оформити на роботу 12 працівників, серед яких прибиральники, двірники, озеленювачі, і заволодіти бюджетними коштами, які виділялись на оплату праці. Загальна сума завданих державі збитків склала понад мільйон гривень.
«Зібравши достатньо доказів ми повідомили керівнику КП та його спільниці про підозру. Чоловіку – за ч. 5 ст. 191 та ч. 1 ст. 366 Кримінального кодексу України, а саме у розтраті, заволодінні чужим майном шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем, вчинених за попередньою змовою групою осіб, в умовах воєнного стану, в особливо великих розмірах, та у внесенні службовою особою до офіційних документів завідомо неправдивих відомостей. А жінці – за ч. 5 ст. 27 ч. 4 ст. 191 цього ж кодексу, а саме у пособництві в розтраті, заволодінні чужим майном шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем, вчиненому за попередньою змовою групою осіб, в умовах воєнного стану, у великих розмірах. Наразі вирішується питання про обрання судом підозрюваним запобіжного заходу у вигляді тривання під вартою. Відносно посадовця слідчі також клопочуть про відсторонення його від займаної посади. За скоєне організатору загрожує позбавлення волі на строк від семи до дванадцяти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років та з конфіскацією майна, а пособниці – позбавлення волі на строк від п'яти до восьми років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років», - прокоментував начальник Білгород-Дністровського районного відділу поліції Павло Бобчинський.
Слідство триває, встановлюються інші особи, які можуть бути причетні до даного злочину.
Відділ комунікації поліції Одещини