Портал в режимі тестування та наповнення
Повне «занурення» в туристичний сезон: як водна поліція Одещини дбає про безпеку відпочиваючих
Опубліковано 04 серпня 2021 року о 13:25

Про завдання правоохоронців, які охоплюють береговий, водний, підводний і навіть повітряний простір, нам розповів начальник відділу організації діяльності групи реагування поліції управління превентивної діяльності ГУНП в Одеській області Олег Стешенко.

Підполковник поліції одразу зазначив: завдання водної поліції Одещини – не лише дбати про безпеку громадян, а й розкривати та попереджати злочини в акваторії всіх внутрішніх вод регіону й Чорному морі. А це близько восьмисот кілометрів тільки берегової зони.

«Цілий рік співробітники нашого підрозділу забезпечують безпеку громадян на водоймах Одеської області, протидіють браконьєрству, незаконному добуванню надр тощо. І виконують усі ці завдання всього 23 співробітника, правда, оснащені катерами, безпілотними літальними апаратами, приладами нічного бачення, тепловізерами та іншим технічним обладнанням», - говорить Олег Стешенко.

Нещодавно поліцейські завершили заходи в рамках загальнодержавної операції під умовною назвою «Нерест», яка тривала  більше двох місяців. За  її результатами розпочато майже 30 кримінальних справ, вилучено близько 10-ти кілометрів сіток, неводи, ятери, 13 плавзасобів, 9 двигунів, водолазне спорядження тощо. На сьогодні рішенням суду вже покарано дев’ять  правопорушників.

«Відпрацювання завершилося, втім патрулювання прибережної зони з метою попередження злочинності ми не припиняємо. Нещодавно на Дунаї в Ізмаїльському районі наші працівники викрили рибалок, у човні яких були виявлені занесені до Червоної Книги осетрові», - розповідає поліцейський.

Зараз у правоохоронців туристичного регіону - найспекотніша пора: окрім браконьєрів, клопоту додають безвідповідальні відпочивальники й недобросовісні власники та орендарі водного транспорту та іншого устаткування, призначеного для розваг на воді та узбережжі.

«Склали вже більше 10-ти протоколів відносно громадян, які надають розважальні послуги на воді, за порушення порядку провадження господарської діяльності, що передбачає стаття 164 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Та, знаєте, турбує водночас інше – як часто відпочиваючі самі нехтують своєю безпекою, погоджуючись сісти, скажімо, до гідроцикла, яким керує захмелілий водій, або дозволяючи собі взяти напрокат плавзасіб у стані сп’яніння. Вражає безпечність батьків, які не пильнують дітей на узбережжі. Обурює самовпевненість деяких громадян, які вважають, що їм «море по коліна». А велика вода, окрім того, що дарує нам свої принади, вимагає безкомпромісного виконання правил: мати тверезу голову, відповідально ставитися до власного здоров’я, своїх дітей та оточуючих і критично мислити», - говорить про наболіле керівник водної поліції.

Відділ комунікації поліції Одеської області


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux