Такі заходи передбачають не лише забезпечення дорожнього руху на автошляхах держави, а також, у разі потреби, надання допомоги водіям. Водночас додаткові слідчо-оперативні групи дадуть змогу оперативно реагувати на виклики громадян, а також виявлені порушення. Про це повідомив начальник Департаменту превентивної діяльності Національної поліції України Максим Ахрамєєв в ефірі Медіацентру Україна – Укрінформ.
Керівник Департаменту зазначив, що поліція з початку повномасштабного вторгнення працює в посиленому варіанті несення служби.
Загалом на період новорічних та різдвяних свят до забезпечення публічної безпеки та порядку буде задіяно близько 30 тисяч правоохоронців:
«Зокрема для забезпечення дорожнього руху збільшено кількість поліцейських нарядів на авторогах держави. Правоохоронці не лише слідкують за дотриманням правил дорожнього руху водіями, а й, у разі, потреби надають їм допомогу».
Він додав, що також передбачено додаткові слідчо-оперативні та вибухотехнічні групи, а також створено резер з числа поліцейських особливого призначення для швидкого реагування на надзвичайні події.
Максим Ахрамєєв зазначив, що комендантська година на новорічні свята не скасовується:
«Ми з розумінням будемо ставитися до осіб, які порушують комендантську годину у разі крайньої необхідності, наприклад, коли люди повертаються з роботи, або їдуть до медичного закладу. Але це поодинокі випадки. Поліцейські будуть реагувати на кожний випадок порушення комендантської години, це стосується як громадян, так і роботи розважальних закладів».
Начальник Департаменту превентивної діяльності Нацполіції також наголосив на забороні використання піротехнічній продукції, зокрема салютів та феєрверків:
«За таке правопорушення передбачена, не лише адміністративна, а й кримінальна відповідальність - це стаття 296 Кримінального кодексу України – хуліганство. Тому прошу громадян не порушувати норми законодавства. Новорічні свята краще провести в колі рідних та близьких».
Департамент комунікації
Національної поліції України