вул. Єврейська, 12, Одеса, 65014, Україна
тел.: (048) 779-40-61, 779-49-61; 731-43-95; 725-32-16, факс (048) 779-47-70
e-mail:
[email protected]

для запитів ЗМІ: [email protected]
запити на отримання публічної інформації: [email protected]
для електронних звернень громадян: [email protected]
20.09.2017Головна » 3 - НОВИНИ » 2 - Найголовніше » 1 - Головна сайту

Гроза злочинного світу Одещини - тендітна жінка Тетяна Кузьмич (ФОТО)
04.08.2017 | 09:11

У кожного своє уявлення про героїзм. Для декого - це участь у військових діях, інші представляють сильного чоловіка, який рятує жертв пожежі... Іноді героїзм буває тихим, і полягає в повсякденній копіткій роботі, аналізі ситуації, і, нарешті, в колосальному досвіді та знанні своєї справи.

Заступник начальника Управління - начальник відділу по боротьбі з торгівлею людьми УПЗПТЛ ГУНП в Одеській області підполковник поліції Тетяна Кузьмич в органах внутрішніх справ з 2004 року. Сьогодні вона - провідний розшуковець поліції Одещини, адже тільки за останні роки нею особисто розкрито більше 100 тяжких та особливо тяжких злочинів, скоєних не лише в Одесі та області, а й на території різних регіонів України.

3

Як зізналася Тетяна, до лав правоохоронців вона потрапила випадково. «Коли я отримувала юридичну освіту, мені вже хотілося працювати, - розповідає Тетяна. - Спочатку я проходила практику в прокуратурі, потім - в нотаріальній конторі. Але все це було не те! Тому вирішила спробувати свої сили в тогочасній міліції».

Наполеглива молода дівчина сама приїхала до обласного управління міліції і відразу пішла до заступника начальника УМВС. Здивований наполегливістю Тетяни міліцейський керівник запитав у неї: «Хто ви така?». Вона відповіла просто: «Я - Таня Кузьмич, і я хочу тут працювати!».

Приголомшений небаченим нахабством полковник міліції спочатку намагався прогнати дівчину, але вона не погодилася піти. Зрештою, він здався і сказав: «Ідіть в кадри!».

Так, в 21 рік, Тетяна прийшла в патрульно-постову службу Приморського району м. Одеси, де, пропрацювавши півроку, зрозуміла, що не може більше залишатися пасивною, адже її покликання - активно допомагати в затриманні зловмисників. Відтоді почалася її трудова діяльність у різних підрозділах карного розшуку. На розумну дівчину відразу звернуло увагу керівництво управління та працьовиту, наполегливу Тетяну стали залучати до розкриття тяжких й особливо тяжких злочинів.

Тут же за нею закріпилося прізвисько «Гроза грабіжників». «Ми затримували трьох неповнолітніх, які вирвали у жінки сумочку, - згадує Тетяна Кузьмич. - Мій напарник зумів скрутити двох, а мені довелося розбиратися з третім. Він намагався втекти, але шансів у нього не було, адже я свого часу професійно займалася бігом. Мені вдалося його наздогнати. Коли він поліз до кишені за ножем, я заломила йому руку, і він припинив чинити опір».

стрельба

Сьогодні Тетяна - гроза не тільки грабіжників, але і вбивць, розбійників, ґвалтівників та інших злочинців - всього злочинного світу Одещини та України. На її рахунку - розкриття багатьох гучних вбивств, таких як вбивство на території Черкаської області адвоката Грабовського, який пару місяців вважався безвісти зниклим, розкриття справи Біляївського душогуба, який протягом багатьох років на території Одеської області здійснював розбійні напади на жінок, ґвалтував їх і вбивав. Після триденного спілкування з Тетяною він зізнався в більш, ніж п'яти вбивствах, і вказав на місця зберігання речових доказів.

Коли за справу береться ця тендітна жінка невисокого зросту, у злочинців просто не залишається шансу уникнути покарання, навіть тим, кому вдавалося приховувати скоєне протягом декількох років.

Перед інтуїцією Тетяни та її професійним чуттям знімають капелюх навіть корифеї розшуку. У справі про зґвалтовану, вбиту та закопану 5-річну дівчинку в Тарутинському районі опускалися руки навіть у найдосвідченіших розшуковців. Що там у людей? Навіть службовий собака, і той не зміг взяти слід. І як не вмовляли оперативники Тетяну, вона наполягала на своєму - немолодий місцевий інтелігент з хорошими манерами і правильною мовою і є вбивця дівчинки. І поки досвідчені опери, дратуючись на адресу невгамовної Тетяни, не бажали рухатися далі й шукати ймовірного вбивцю, злочинець, демонструючи гарні манери, цинічно і впевнено дивився їй в очі. Адже перед приїздом правоохоронців він встиг, як йому здавалося, змити всі сліди - кожен сантиметр його житла був вимитий з додаванням хлорки. Тетяна знову і знову обходила хазяйські угіддя, оглядаючи кожний сантиметр.

«Обстежуючи по міліметру земляну підлогу підвалу, я відчула пухку землю під руками. Тіло дівчинки було знайдене», - розповідає Тетяна.

Оперуполномоченный «убойного отдела» одесского уголовного розыска Татьяна Кузьмич

Але артистизму і цинізму вбивці було не позичати. Склавши руки на грудях, він щиро зображував спочатку здивування, а потім з нахабством став звинувачувати оперативників у тому, що вони принесли до нього тіло і закопали. З цієї хвилини головним завданням Тетяни стало довести його причетність до вбивства. Для цього потрібно було знайти сліди перебування загиблої дитини в будинку. В черговий раз оглядаючи «стерильне» житло, Тетяна звернула увагу на купку попелу в пічному каміні. На тлі блискучої чистоти ця купка пилу виглядала безглуздо і підозріло. Засунувши руку в піч, вона витягла з неї пакет із закривавленим дитячим одягом. Злочин було розкрито.

На питання, в розкритті яких злочинів вона брала участь, Тетяна задумливо зітхнула й відповіла: «Мені легше сказати, в розкритті яких злочинів я її не брала». А й справді - будь-яке розкриття не обходиться без участі Тетяни. А як інакше? Адже сьогодні Тетяна - кращий фахівець по роботі з поліграфом.

Завдяки вмілій роботі з поліграфом Тетяна, граючи, вираховує злочинця, знаходить знаряддя злочину й речові докази, а також безвісти зниклих громадян та ін.

1

в-работе

«Часом я його навіть не використовую. Якщо розумію, що людина не причетна до злочину, але щось знає, - відкладаю поліграф в бік і намагаюся налагодити психологічний контакт. Це дає хороші результати - люди починають говорити. Не знаю, що мені допомагає. Може досвід, може інтуїція. Головне, що це працює».

Її навички і професіоналізм активно використовувалися в зоні проведення антитерористичної операції, куди Тетяна виїжджала у відрядження.

Кажуть, що поліцейський - не жіноча робота. Може, і не жіноча, адже не кожен чоловік витримає регулярні, в будь-який час доби, виїзди на місця скоєння злочинів, і спілкування з кримінальним елементом.

«Я виїжджала на вбивство перед самими пологами, - продовжує дівчина, - Пам'ятаю, там були слідчі, працівники прокуратури... Труп роздувся від тривалого перебування у воді. А я з животом. Всі дивилися на мене зі співчуттям, питали, чи не боюся я. А чого боятися? Хірурги ж не бояться різати, а стоматологи - рвати зуби! Якщо я буду боятися, то який з мене фахівець? Кажу їм - мені зараз не можна відчувати страх, дитина теж все відчуває. Так і вийшло - син росте сміливим. Коли відчуває небезпеку, говорить: «Тримай мене за руку і нічого не бійся. Я з тобою».

с-сыном

Характером п'ятирічний малюк в маму. А інакше не могло й бути, адже до роботи Тетяна Кузьмич приступила вже через два тижні після пологів. З тих пір практично жодної ночі вона не спала спокійно. Син звик. Сьогодні він - єдиний чоловік в житті Тетяни - сильної жінки, яка тримає в страху весь злочинний світ Одещини. Його не лякають важкі будні професії мами. Він розуміє, що у неї є талант розкривати злочини, і вона повинна знайти винних, аби вони відповіли за скоєне перед законом.

Відділ комунікації поліції Одеської області

 

При використанні матеріалу гіперпосилання на npu.gov.ua обов`язкове
версія для друку