Портал в режимі тестування та наповнення
Домашнім тиранам відтепер доведеться підшукувати собі нове житло
Опубліковано 11 травня 2018 року о 13:52

Зобов’язання залишити на термін до 10 діб місце проживання (перебування) постраждалої від домашнього насильства особи -  такий спеціальний захід введено законом стосовно кривдників.

Проблема домашнього насильства - дуже серйозний виклик для світового суспільства. Але, на жаль, викорінити його так і не вдається, незважаючи на всі зусилля. Ця проблема не обійшла стороною й Україну. Так, тільки за минулий рік в Нацполіцію надійшло близько 150 тисяч заяв про домашнє насильство.

Щоб захистити жертв, які потерпають від домашнього насильства, Верховна Рада України прийняла два закони, які посилюють відповідальність та покарання для кривдників.

«Проблема дуже серйозна і дуже добре, що Верховна Рада прийняла закон, яким криміналізувала домашнє насильство, а також закон про запобігання та протидію домашньому насильству», - пояснює заступник начальника управління превентивної діяльності – начальник відділу дільничних офіцерів поліції підполковник поліції Роман Кузьмич.

Він також додав, що дуже часто постраждалі самі не можуть ідентифікувати, що таке насильство, і всіляко виправдовують кривдника.

Ухвалення таких законів - дійсно рішучий крок для зменшення випадків домашнього насильства. Справа в тому, що більшість жертв навіть не заявляють про такі злочини, а продовжують терпіти знущання. Також поширені випадки, коли після написання заяви потерпілі просто пишуть відмову від своїх слів і продовжують жити з кривдниками. З метою захисту жертв домашнього насильства законом введено такий спеціальний захід, як терміновий заборонний припис стосовно кривдника, одним із видів якого є зобов’язання залишити місце проживання (перебування) постраждалої особи на термін до 10 діб. Після затвердження відповідного наказу МВС України, дільничні офіцери поліції з липня п.р. зможуть вже застосовувати до кривдників зазначений спеціальний захід.

«Потрібно, щоб у суспільстві руйнувалися стереотипи, які є навколо цього поняття. Дуже важливо, щоб самі потерпілі не боялися звертатися за допомогою», - додав Роман Кузьмич.

З метою вивчення змін у законодавстві України щодо попередження домашньому насильству та набуття практичних навичок у їх застосуванні, 11 травня 2018 року керівництвом управління превентивної діяльності ГУНП в Одеській області спільно з завідуючою кафедри адміністративного права та адміністративного процесу Одеського державного університету внутрішніх справ було проведене навчання з дільничними офіцерами поліції Малиновського та Київського відділів поліції в м. Одесі.

До кінця травня такі навчання заплановано провести зі всіма дільничними офіцерами поліції м. Одеси та Одеської області.

УПД ГУНП в Одеській області


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux