Антон Геращенко: "Для боротьби з дитячим суїцидом потрібна системна робота"

Інформація

Найбільшу небезпеку для дитини становлять не соціальні мережі, а байдужість дорослих – батьків та вчителів. Про це сьогодні, 11 березня, повідомив заступник міністра внутрішніх справ України Антон Геращенко в ефірі програми «Право на владу».

«Найголовніша проблема - це відсутність уваги до дитини. Батьки роблять кар’єру або займаються собою чи своїми проблемами, забуваючи, що поряд із ними зароджується нова особистість, у якої є свої проблеми в школі, з першим коханням тощо. Коли батьки цього не помічають, діти можуть знайти собі в інтернеті певну гру, яка починає їх розважати, яка і призводить щонайменше до травм, а то і самогубства», - розповів заступник міністра внутрішніх справ.

Антон Геращенко наголосив, що поліція робить усе можливе, щоб запобігати таким випадкам, але правоохоронці не в змозі самостійно боротися з дитячими суїцидами. Потрібна системна робота батьків, школи та правоохоронної системи.

«Перш за все звертаю увагу батьків, сотень тисяч вчителів, будь ласка, поставтеся серйозно до того, що діти починають замикатися у собі. Віднесіться серйозно, якщо хтось в класі сказав, що дитина має суїцидальні наміри. У наших школах є дитячі психологи, вони повинні заглиблюватися в кожне таке питання, оскільки в масштабах всієї країни рахунок самогубств дітей йде на декілька сотень в рік. А спроб скоїти суїцид - під тисячу», - зазначив заступник міністра.

За його словами, правоохоронці викрили і припинили діяльність деяких груп смерті. Такі групи створюють, як правило, люди з ненормальною психікою, які хочуть самостверджуватися шляхом вказівок через соціальні мережі нестійким несформованим особистостям.

«І саме ті діти, які не відчувають підтримки батьків, знаходять в соцмережах суїцидальні групи і починають грати в так звану гру, де їх просять нанести порізи на тілі, а потім і зовсім стрибнути дитині з даху», - зазначив він.

Заступник міністра також закликав громадян, в разі виявлення в мережі Інтернет так званих «груп смерті» або відеороликів, що містять заклики до дітей зловживати алкогольними напоями чи наркотичними речовинами,  схиляння до суїциду, - надсилати таку інформацію до Департаменту кіберполіції Національної поліції України на електронну пошту [email protected]уberpolice.gov.ua, або звертатися на гарячу лінію кіберполіції 0800-505-170.

Нагадаємо, Харківський національний університет внутрішніх справ, Департамент кіберполіції, Управління ювенальної превенції Департаменту превентивної діяльності Національної поліції України разом з користувачами Telegram чат-боту «СтопНаркотик» заблокували роботу десятка електронних адрес «груп смерті».

Крім того, поліція Дніпропетровської області викрила діяльність так званої «групи смерті» та попередила спробу суїциду неповнолітньої дівчини.

Департамент комунікації МВС України

поліція
новини
безпека
діти